Reklama

Hindusi zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Hindusi zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy w Bieszczadach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali w Bieszczadach 6 imigrantów z Indii, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano również legalnie przebywającego w Polsce ich rodaka, który wraz z Polakiem zorganizował przerzut.

W sobotę (10 listopada), funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka otrzymali informację od mieszkańców przygranicznej miejscowości, iż w rejonie Góra Bandrowska przebywa kilku podejrzanie wyglądających mężczyzn.

Natychmiast został tam skierowany patrol. Okazało się, że podejrzani to obywatele Indii, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W wyniku nadal trwających działań granicznych, następnego dnia, zatrzymano 42-letniego Polaka, kierowcę samochodu osobowego i jego pasażera ob. Indii, którzy jak się okazało, byli organizatorami przerzutu i przyjechali po odbiór grupy.

Zatrzymani Hindusi to mężczyźni w wieku od 24 do 57 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, iż celem ich podróży miała być Polska albo kraje Europy Zachodniej gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową. Zgodnie z umową o readmisji zostali z powrotem przekazani służbom granicznym Ukrainy.

W stosunku do kierowcy samochodu (ob. RP) oraz jego pasażera (obywatela Indii z ważną kartą pobytu w Polsce), zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE