Reklama

Hejt i mowa nienawiści - temat przewodni spotkań policji z uczniami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hejt i mowa nienawiści w sieci - to temat przewodni ostatnich spotkań organizowanych przez policjantów w szkołach podstawowych na terenie powiatu brzozowskiego. Funkcjonariusze, którzy prowadzili zajęcia, edukowali młodzież z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci oraz tego jakie niebezpieczeństwa skrywa Internet. Przypomnieli również młodzieży, że każde przestępstwo w sieci, jest takim samym przestępstwem to jak to w świecie realnym.

Policja, z brzozowskiej komendy, odpowiedziała na zaproszenia dyrektorów szkół podstawowych z terenu powiatu brzozowskiego i odwiedziła uczniów w celu przeprowadzenia profilaktycznych pogadanek o tematyce przewodniej „Hejt i mowa nienawiści w sieci”

 

Lekcje, na które uczęszczali uczniowie, zdominowane były tematami Internetu i cyberprzestrzeni. Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcili na precyzyjne  wytłumaczenie uczniom czym dokładnie są hejt i mowa nienawiści, które tak często napotyka się ostatnimi czasy w sieci. Policjanci wytłumaczyli, że przestępstwa związane z nienawiścią, to szczególny rodzaj przestępczości, którego ofiarami padają osoby z uwagi na ich niezbywalne i charakterystyczne cechy, takie jak: rasa, narodowość, pochodzenie etniczne, język, kolor skóry, religia, płeć, wiek, niepełnosprawność fizyczna lub psychiczna, czy orientacja seksualna. 

 

Podczas zajęć policjanci dokładnie opracowali uczniom sposoby reagowania na agresje, którą mogą napotkać w sieci, szkole czy chociażby na ulicy. Ważnym elementem podczas spotkań było uświadomienie młodzieży, że na wrogość i negatywne nastawienie ze strony pozornie anonimowych w Internecie osób narażony jest każdy, bez wyjątku. Dlatego tak ważne jest by, od najmłodszych lat, zaszczepiać świadomość o tym jak reagować na takie zachowania. 

 

Uczniowie zdobyli podczas spotkań wiedzę z zakresu rodzaju zagrożeń jakie mogą napotkać w wirtualnej przestrzeni oraz dowiedzieli się, że żadne, nawet internetowe, przestępstwo nie pozostaje bez konsekwencji 

 

Ważne było by nie tylko ukazać zagrożenia oraz czyhające w sieci hejt i mowę nienawiści, ale również uświadomić dzieci, jakie konsekwencje i odpowiedzialność karną pociągają za sobą takie czyny. 

 

Dzięki takim lekcjom uczniowie poznali możliwość zagrożeń jakie napotyka się w Internecie, a co najważniejsze dowiedzieli się jak reagować i chronić siebie, swoją prywatność i bliskich przed tego typu zachowaniami oraz gdzie szukać pomocy w razie ich napotkania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy