reklama

Halloween w Sanoku: Kasia i Bartek tworzą ogród grozy, który przyciąga całe miasto!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M.Korzeniowska

Halloween w Sanoku: Kasia i Bartek tworzą ogród grozy, który przyciąga całe miasto! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
69
zdjęć

foto M.Korzeniowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościZ każdym rokiem Halloween zyskuje na popularności, także w Polsce, a Kasia i Bartek, małżeństwo z Sanoka, od dawna robią wszystko, aby ich ogród stał się w tym czasie atrakcją dla sąsiadów i przechodniów. Ich wyjątkowe dekoracje przyciągają uwagę, a oni sami nie kryją radości z tego nietypowego hobby. Zapytani, dlaczego co roku poświęcają czas i energię na tworzenie tej mrocznej, ale jednocześnie zabawnej scenerii, odpowiadają: „Lubimy odbiegać od stereotypów. Pokazać ludziom, że to, co straszne, potrafi być fascynujące, śmieszne i dawać dużo zabawy, której i tak jest obecnie za mało, aby odbiec lekko od dnia codziennego”.
reklama

To bite dwa dni pracy, ale dla takiego efektu i uciechy oglądających warto! Cieszymy się, że mieszkańcy przyjeżdżają pooglądać nasze dekoracje i z odrobiną grozy (śmiech) rozdajemy wszystkim cukierki. Dzisiaj poszło ponad 10 kg!

- mówi Kasia.

Kasia i Bartek przyznają, że Halloween jest dla nich doskonałą okazją, aby nieco „popsocić” i pozwolić sobie na kreatywność. Od lat starannie dobierają nowe ozdoby – od klasycznych dyń, przez imitacje duchów i pajęczyn, po bardziej zaskakujące elementy, jak ruchome figurki, które robią wrażenie na najmłodszych.

Chcemy, aby nasz ogród stał się miejscem zabawy, a nie tylko przerażenia. Halloween to przede wszystkim czas, kiedy można połączyć trochę grozy z humorem

reklama

– dodają.

 

 

Skąd się wzięło Halloween?

Halloween, choć dziś znane na całym świecie, swoje korzenie ma w tradycjach celtyckich. Dawniej, w noc z 31 października na 1 listopada, obchodzono święto Samhain, które wyznaczało początek zimy i okres, kiedy – według wierzeń – duchy zmarłych mogą wracać na ziemię. Celtowie zapalali ogniska i przywdziewali maski, by odstraszyć złe duchy. Z czasem tradycje te przeniknęły do kultury chrześcijańskiej, zwłaszcza w Irlandii, skąd trafiły do Stanów Zjednoczonych, a następnie zyskały popularność na całym świecie.

reklama

Współczesne Halloween to głównie zabawa dla dzieci i dorosłych, którzy przebierają się w kostiumy, organizują przyjęcia i dekorują domy oraz ogrody. Nieodłącznym elementem są również „cukierek albo psikus”, czyli tradycja, podczas której dzieci chodzą od domu do domu, prosząc o słodycze.

Halloween w Polsce – coraz więcej chętnych na zabawę

Chociaż Halloween nie jest tradycyjnym polskim świętem, coraz więcej osób dostrzega w nim okazję do zabawy i ucieczki od codzienności. Wiele rodzin organizuje wieczory filmowe z horrorami, przygotowuje tematyczne przekąski czy dekoruje domy. Kasia i Bartek z Sanoka są idealnym przykładem na to, że takie zwyczaje mogą przyjąć się i w Polsce. Ich ogród co roku przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych, a oni sami podkreślają, że mają nadzieję, iż zarażą innych swoim entuzjazmem do tej nietypowej formy świętowania.

reklama

Halloween staje się w Polsce coraz bardziej popularne i choć niektórzy patrzą na nie z dystansem, dla wielu to świetna okazja, by choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i wejść w świat magii oraz niesamowitych dekoracji – tak jak małżeństwo z Sanoka, które już dziś planuje kolejne atrakcje na nadchodzący rok.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo