Reklama

"#Hajcujemy" - Księża z ministrantami spalili książki o Harrym Potterze

Opublikowano: pon, 1 kwi 2019 13:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Księża z fundacji "SMS z Nieba" wraz z ministrantami spalili książki o tematyce magii, wróżbiarstwa, a także figurki innych wyznań religijnych, parasolkę z Hello Kitty czy afrykańskie maski.

Wczoraj, (niedziela) 31.03.19 r. na profilu "SMS z Nieba" pojawiły się szokujące zdjęcia. Księża postanowili spalić symbole, które według ich uznania, stały w sprzeczności z naukami kościoła oraz stanowiły zagrożenie dla wiary. W płonącym stosie znalazły się m.in. książki o czarodzieju Harrym Potterze, "Zmierzch", nauki hinduskiego guru Osho, "Tajemnice starodawnej medycyny" i wiele innych. Oprócz literatury można dostrzec również figurki słoni z podniesionymi trąbami, kotów, afrykańskie maski i parasol z Hello Kitty.  

 

- Jesteśmy posłuszni Słowu - napisali na facebook'u organizacji 

 

Księża prawdopodobnie złamali prawo, bezczeszcząc posążek hinduskiego boga Wisznu oraz Buddy. Zarzuca się im również nielegalne palenie śmieci, w tym tworzyw sztucznych. 

 

 

Akcja odbyła się w Gdańsku, w kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej.

 

Jesteśmy posłuszni Słowu: 
"Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi" . Pwt 7, 25
"Duża liczba uprawiających magię przynosiła swe księgi i palił je wobec wszystkich". Dz 19, 19a (...)
KKK 2116 "Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.".
KKK 2117 "Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.". - tłumaczyli akcję na facebook'owym profili SMS z Nieba

 

W komentarzach od razu pojawiła się fala krytyki, inicjatywa została porównana do nazistowskich praktyk. 

 

 

 

 

Źródło: facebook SMS z Nieba

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE