Reklama

Gut-Mostowy: nie wykluczamy wsparcia organizatorów wycieczek zagranicznych

Opublikowano:
Autor:

Gut-Mostowy: nie wykluczamy wsparcia organizatorów wycieczek zagranicznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wykluczamy jakiejś formy wsparcia branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi podróżami - poinformował w środę wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zastrzegł jednak, że nie może ona liczyć np. na dopłaty do zagranicznych wyjazdów.

Wiceminister rozwoju w środę wieczorem był pytany w Polsat News o ewentualną pomoc dla przeżywającej szczególne trudności branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi wycieczkami.

 

"Zdajemy sobie sprawę, że ten sektor branży turystycznej rzeczywiście jest zamknięty na klucz. Chcielibyśmy pomóc i nie wykluczamy, że jakieś formy wsparcia znajdziemy" - powiedział przedstawiciel MR.

 

Jak informował na Twitterze resort rozwoju, w środę w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie z branżą turystyczną, w którym brała udział wicepremier Jadwiga Emilewicz oraz Gut-Mostowy.

 

Wiceminister komentując przebieg tego spotkania wskazał, że to "był początek rozmów", ale - jak podkreślił - branża wyjazdowa nie będzie mogła liczyć na to, że "dofinansujemy wyjazdy zagraniczne bezpośrednio". "Może znajdziemy inne formy wsparcia dla tych firm turystycznych, które utraciły całkowicie swoich klientów na wyjazdy zagraniczne" - dodał.

 

Gut-Mostowy przyznał, że przedstawiciele branży turystycznej mierzą się także z problemem uzyskiwania kredytów w bankach. Jego zdaniem, sytuację mogłyby trochę poprawić dodatkowe gwarancje.

 

"Branża turystyczna już od kilku tygodni mówi, że w bankach turystyka +świeci+ się na czerwono. W moim osobistym przekonaniu stworzenie dodatkowych instytucji gwarantujących takie trudne kredyty dałoby możliwość, aby te banki może ten kolor czerwony zamieniłyby na kolor żółty" - powiedział wiceminister. (PAP)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE