Reklama

Gruzin, który pieszo przekroczył granicę z fałszywymi dokumentami

Opublikowano:
Autor:

Gruzin, który pieszo przekroczył granicę z fałszywymi dokumentami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali w Wołosatem (pow. bieszczadzki) Gruzina, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. Mężczyzna miał komplet fałszywych dokumentów i podawał się za obywatela Belgii. Pomimo zakazu wjazdu do UE chciał dotrzeć do Hiszpanii.

Mężczyznę wylegitymowano w sobotę (21.11) w przygranicznej miejscowości Wołosate w Bieszczadach.
 


 

W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zakwestionowali autentyczność belgijskiego paszportu oraz dowodu osobistego. 33-letni cudzoziemiec przedstawił też fałszywe belgijskie prawo jazdy. Jego prawdziwą tożsamość zdradziły gruzińskie dokumenty ukryte w bagażu.

Dodatkowo sprawdzenia w europejskiej bazie SIS wykazały, że mężczyzna ma zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen. Strażnicy graniczni wspierani czujnym nosem Elzy (psa służbowego, rasy owczarek niemiecki) szybko ustalili miejsce przekroczenia granicy.

Mężczyzna przyznał się do nielegalnego przekroczenia i próby wykorzystania fałszywych dokumentów. Jak wyjaśnił, za cały komplet fałszywek zapłaci 5 tys. euro. Wiedział, że nie ma prawa wjazdu do UE w związku w wcześniejszą deportacją z Czech. Postanowił więc wypróbować wymagającej trasy przez Bieszczady. Jego celem była Hiszpania, gdzie kilka lat wcześniej legalnie mieszkał z żoną.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wczoraj (23.11) decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Trwają czynności zmierzające do przekazania go z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE