Reklama

Grupa "GRETA" działająca przy Radzie Europy z wizytą na Podkarpaciu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gen. bryg. SG Andrzej Popko uczestniczył w spotkaniu ekspertów grupy GRETA z członkami Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Międzynarodowa Delegacja wizytowała również przejście graniczne w Medyce.

Spotkanie odbyło się 9 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

 

Gospodarzem spotkania była Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Realizowaliśmy i realizujemy cały szereg działań prewencyjnych oraz informacyjnych w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi. W czasie trwającego kryzysu ściśle ze sobą współpracujemy, aby mieć pełną wiedzę i kontrolę nad ewentualnym zagrożeniem, które może wystąpić – poinformowała wojewoda Ewa Leniart.

 

Eksperci z GRETA otrzymali informacje nt. prac Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi oraz działań podejmowanych przez służby, w tym Straż Graniczną i Policję.

 

Delegacji przewodniczyła wiceprezes organizacji Julia Planitzer.

 

W godzinach popołudniowych delegacja wizytowała drogowe przejście graniczne w Medyce. Celem wizyty była ocena podejmowanych działań przez Straż Graniczną wynikających z Konwencji Rady Europy w zakresie zwalczania handlu ludźmi. Delegację przyjął płk SG Sławomir Klekotka — zastępca Komendanta BiOSG ds. granicznych.

 

GRETA to grupa ekspertów do spraw działań przeciwko handlowi ludźmi przy Radzie Europy składająca się z 15 niezależnych specjalistów w takich dziedzinach jak: prawa człowieka, wsparcie i ochrona ofiar czy działania zapobiegające handlowi ludźmi. Zadaniem GRETA jest ewaluacja implementacji Konwencji Rady Europy w sprawie działań przeciwko handlowi ludźmi. Informacje zawarte w raportach pochodzą z różnych źródeł między innymi kwestionariuszy wypełnianych przez przedstawicieli właściwych instytucji Państw Stron, Organizacji Pozarządowych czy wizyt ekspertów GRETA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy