Reklama

Grasują niedźwiedzie

Opublikowano:
Autor:

Grasują niedźwiedzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Leśnicy ostrzegają przed niedźwiedziami, które pojawiły się w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne. Apelują o ostrożność, bo misie nie boją się ludzi i podchodzą blisko domów.

Ślady drapieżnika zauważono w masywie Kamiennej Laworty oraz przy źródłach Strwiąża. Istnieje też obawa, że na misia można się natknąć w innych kompleksach leśnych nadleśnictwa. Dotyczy to miejsc obfitujących w owoce leśne, ale również terenów, na których występują młodniki iglaste i zarośla, gdzie niedźwiedzie mogą odpoczywać podczas dnia. 
- Nie chodzi nam o straszenie ludzi - zapewnia Maciej Szpiech, nadleśniczy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, który wystosował list do włodarzy wszystkich gmin na terenie nadleśnictwa, żeby ostrzegli mieszkańców przed drapieżnikami. - Chcemy uświadomić spacerowiczom, że korzystając z zasobów leśnych w pewnych miejscach, mogą natrafić na niedźwiedzia. Najlepiej unikać takich miejsc.

W piśmie możemy przeczytać, że przebywając w lesie, należy być czujnym i poruszać się tylko po wyznaczonych ścieżkach lub szlakach. Po zmroku poruszać się tylko, gdy jest to absolutnie konieczne, bowiem o tej porze drapieżniki stają się aktywne i intensywnie żerują. Starajmy się, żeby zwierzętom nie przeszkadzać. Miejmy świadomość, że niedźwiedź to dzikie zwierzę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE