Reklama

GRANICA: Zatrzymano skradzione pojazdy

Opublikowano:
Autor:

GRANICA: Zatrzymano skradzione pojazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przejściu granicznym w Korczowej strażnicy graniczni zatrzymali dwa pojazdy warte łącznie około 80 tys. złotych.

Zdarzenia zanotowano we wtorek (30 lipca) w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej.

Pierwszy z pojazdów – mercedes typu bus kierowany przez 30-letniego Ukraińca zatrzymano na kierunku przyjazdowym do Polski. W trakcie kontroli legalności pochodzenia funkcjonariusze SG ustalili, ze silnik pojazdu ma zmienione numery identyfikacyjne, co więcej daty produkcji wielu podzespołów różniły się od daty produkcji busa. Pojazd wart około 45 tys. złotych został zatrzymany i będzie poddany dalszej ekspertyzie.

Kilka godzin później w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski, strażnicy graniczni zatrzymali pojazd marki BMW X5. Funkcjonariusze ujawnili, że elementy identyfikacyjne zostały bezprawnie wymienione. Dzięki szczegółowym sprawdzeniom, również w oparciu o współpracę międzynarodową służb szybko ustalono oryginalny numer VIN. Potwierdzano, że pojazd wart ok 35 tys. złotych został skradziony na terytorium Niemiec.   
 

 

Od początku 2019 roku Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała już ponad 60 różnego rodzaju skradzionych pojazdów wartych łącznie około 3,4 mln złotych.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE