Reklama

GRANICA: Wpadli za fałszywe prawo pobytu na Węgrzech

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

GRANICA: Wpadli za fałszywe prawo pobytu na Węgrzech - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko jednego dnia funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili trzy fałszywe, węgierskie tytuły pobytowe. Posłużyli się nimi obywatelu Ukrainy. Za podróbki zapłacili po 600 euro.

Obywatele Ukrainy zgłosili się (16 maja) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Korczowej. Podróżowali osobno, jednak podczas przekraczania granicy usiłowali wykorzystać ten sam przestępczy proceder.

 

26-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 34 i 59 lat przedstawili do kontroli paszporty biometryczne, oraz węgierskie tytuły pobytowe. Strażnicy graniczni od razu zwrócili uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów uprawniających do legalnej pracy i pobytu na terytorium Węgier oraz przemieszczania się po krajach UE.

Szczegółowe analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziły fałszerstwa. Nieprawidłowa była m.in. metoda druku oraz zabezpieczenia widoczne w świetle UV. Obcokrajowcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami do czego się przyznali. Wyjaśnili, że dokumenty kupili za ok. 600 euro na Ukrainie. Na ich postawie chcieli pracować i podróżować po krajach UE. Tymczasem dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i zostali  zawróceni z powrotem na Ukrainę.

 

Zatrzymane tytuły pobytowe to pierwsze tego typu dokumenty zatrzymane w 2021 roku. Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili łącznie ponad 1,7 tysiąca fałszywek. Były to głównie dokumenty związane z zatrudnieniem cudzoziemców w Polsce (ponad 1,2 tysiąca), odbitki stempli kontroli granicznej (83 szt.)  oraz dokumenty komunikacyjne (w tym m.in. prawa jazdy - 119 szt. dowody rejestracyjne - 8 szt.).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy