Reklama

Granica. Cudzoziemcy podawali się za uchodźców

Opublikowano:
Autor:

Granica. Cudzoziemcy podawali się za uchodźców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Medyce strażnicy graniczni zatrzymali grupę Rosjan narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy podawali się za uchodźców. Do kontroli przedstawili fałszywe dokumenty azylantów rzekomo wydane przez władze Austrii.

Cudzoziemcy zgłosili się do odprawy na wjazd do Polski wczoraj (22.11) na przejściu granicznym w Medyce. Czworo z nich podróżowało autem, pozostali zamierzali przekroczyć granicę przez przejście piesze.

Cztery kobiety, mężczyzna i 11-latek to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej. Wszyscy posiadali paszporty wydane przez władze Federacji Rosyjskiej. W trakcie kontroli cudzoziemcy podawali się za osoby ubiegające się o azyl w Austrii. Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzający austriackie karty pobytu wydawane osobom będącym w procedurze uchodźczej, nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentów. Analiza przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziła fałszerstwa.

Wszyscy pełnoletni cudzoziemcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami i usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Nie przyznali się do zarzucanych czynów i odmówili składania wyjaśnień. Fałszywe dokumenty zatrzymano a cudzoziemcom wydano decyzje o odmowie wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę. Straż Graniczna skieruje do sądu akty oskarżenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE