Reklama

Gminy utrzymują powiat sanocki

Opublikowano:
Autor:

Gminy utrzymują powiat sanocki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 945 tys. zł - tyle gminy w ubiegłym roku przekazały Starostwu Powiatowemu w Sanoku. W zamian pomoc od powiatu otrzymała tylko jedna gmina - miasto Sanok - 62 tys. zł na działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ile i na co wydały samorządy, aby wspomóc starostwo?

Gminy powiatu sanockiego wspomogły przede wszystkim instytucje powiatowe. Najwięcej otrzymały: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz szpital w Sanoku.

Poradnię wsparły cztery gminy (Besko, Zarszyn, miasto Sanok oraz Tyrawa Wołoska) na łączną kwotą 41 tys. zł, Państwową Straż Pożarną sześć gmin (Besko, Zarszyn, Sanok, miasto Sanok, Tyrawa Wołoska i Zagórz) na kwotę 59 tys. zł oraz Komendę Powiatową Policji w Sanoku tylko jedna gmina miejska Sanok, która przekazała 35 tys. zł. Najwięcej pomocy od gmin uzyskał szpital powiatowy w Sanoku.

Sześć gmin (Zarszyn, Bukowsko, Komańcza, Sanok, miasto Sanok i Zagórz) przekazało łącznie aż 365 tys. zł na szpital - zakup sprzętu i remonty. Najwięcej pieniędzy, bo aż 339 tys. zł, starostwo uzyskało od sanockiego magistratu.

Gmina miejska Sanok to również jedyna z gmin, której starostwo przekazało 62 tys. zł na działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej. Największy wkład na powiatowe inwestycje drogowe, rekordowy jak na samorząd gminny, bo aż około 388 tys. zł, włożyła gmina wiejska Sanok - remont mostu w Dobrej oraz wykonanie chodnika w Trepczy. Najmniej powiat wsparła gmina Komańcza.

Przekazała tylko tysiąc złotych na zakup pralki dla nowo powstałego Stacjonarnego Oddziału Terapii Uzależnień od Alkoholu w Sanoku w SP ZOZ Sanok. Dwie gminy - Besko i Tyrawa Wołoska dbały o odśnieżanie dróg powiatowych w zimie. Otrzymały za to zwrot w wysokości około 30 tys. zł każda.

 

Szczegółowe kwoty, jakie gminy przekazały dla powiatu sanockie znajdziecie w aktualnym wydaniu Korso Gazety Sanockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE