Reklama

GMINA ZARSZYN: Most w Długiem zostanie zamknięty

Opublikowano:
Autor:

GMINA ZARSZYN: Most w Długiem zostanie zamknięty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańców Długiego czeka naprawa mostu na ulicy Kościelnej. Przez kilka dni przejazd będzie zamknięty.

Obiekt miał zostać wyremontowany na wiosnę przyszłego roku. Jednak plany zmieniły się z powodu kombajnu z pełnym załadunkiem, który pomimo ograniczenia tonażu do 3,5 tony, przejechał przez most i go uszkodził. Teraz przejezdna jest tylko połowa kładki, a druga - zniszczona - została oznaczona pachołkami.  

Pracownicy Urzędu Gminy w Zarszynie poinformowali, że most zostanie naprawiony. Planowana jest wymiana głównych elementów konstrukcyjnych oraz poszycia mostu. Barierki zostały niedawno odnowione. Obiekt nadal będzie drewniany, bo gminę nie stać na wykonanie betonowego poszycia. Mimo to nie jest wykluczone, że w przyszłym roku zostanie przygotowany odpowiedni projekt. Na chwilę obecną przez kolejne dwa tygodnie będzie gromadzony niezbędny materiał. Później most na czas remontu zostanie zamknięty na 2-3 dni.  Mieszkańcy będą musieli wtedy korzystać z objazdów.

Koszty obejmą: rozbiórkę, zakup materiału, montaż, a także nasycenie drewna środkami owadobójczymi. Kwota przeprowadzonych prac może wzrosnąć nawet do 50 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE