Reklama

GMINA ZARSZYN: Budowa ukończona, a boisko zamknięte

Opublikowano:
Autor:

GMINA ZARSZYN: Budowa ukończona, a boisko zamknięte - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa nowego boiska wielofunkcyjnego w Bażanówce. Obiekt prezentuje się wspaniale, ale dostępu do niego broni kłódka na bramie. Zniecierpliwieni mieszkańcy zastanawiają się, od kiedy będą mogli korzystać ze stadionu.

- Może gazeta ma moc otworzenia tych bram - mówi jeden z mieszkańców wsi. - Rok się kończy, a stadion zamknięty. Nie ma też żadnej informacji z gminy na temat otwarcia.

Z Urzędu Gminy w Zarszynie otrzymaliśmy informację, że "ze względu na konieczność przeprowadzenia procedur zmierzających do wydania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu boisko nie mogło być przekazane do korzystania mieszkańcom bezpośrednio po zakończeniu prac budowlanych."

Jak dowiedzieliśmy się, gmina uzyskała już wszystkie niezbędne dokumenty i w najbliższym czasie boisko zostanie udostępnione zarówno dorosłym mieszkańcom Bażanówki, jak i dzieciom z miejscowej szkoły podstawowej.

Budowa obiektu trwała od końca października 2017 r. do sierpnia tego roku. Ogrodzone boisko o wymiarach 46,58 m x 26,58 m i powierzchni całkowitej 1238,1 m2 zostało wykonane z nawierzchni syntetycznej oraz z kostki betonowej (chodnik). Dysponuje boiskiem do piłki ręcznej, dwoma polami gry do koszykówki, polem do gry w tenisa, polem do gry w siatkówkę oraz piłkochwytami. Obiekt jest oświetlony i odwodniony, a dla osób korzystających z boiska zamontowano stojaki rowerowe.

Inwestycję wykonano dzięki pozyskaniu przez gminę Zarszyn dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Samorząd uzyskał pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017. Wartość zadania wyniosła 685 925,30 zł, zaś kwota dofinansowania - 334 764,00 zł. Reszta to wkład własny gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE