Reklama

GMINA ZARSZYN: Boom na drogi

Opublikowano:
Autor:

GMINA ZARSZYN: Boom na drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć dróg i ponad 1,2 mln zł na ich remont. Zarszyński samorząd naprawia ulice dzięki rządowym dofinansowaniom.

Urząd Gminy w Zarszynie otrzymał pięć promes na naprawę dróg zniszczonych przez deszcze (tzw. powodziówki). Jedna z ulic w Posadzie Jaćmierskiej została już naprawiona. W trakcie remontu są drogi: w Długiem (ulica Nowa), Pielni, Posadzie Zarszyńskiej (w pobliżu Ciegielni) oraz w Jaćmierzu Przedmieście. Łącznie na przebudowę z masy mineralno-asfaltobetonowej wydano 1 240 413,68 zł, z czego 986 033,00 zł to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostałe pieniądze to wkład własny gminy.

Dodatkowo gmina z własnego budżetu za 52 998,86 zł wykonała przebudowę drogi wewnętrznej w Posadzie Jaćmierskiej o długości 130 mb i przekazała 89 906,85 zł na jedną z dróg w Jaćmierzu, która jest w trakcie remontu.

Oprócz tego zarszyński samorząd pozyskał dotację z Urzędy Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego ze środków związanych z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 105 tys. zł przebudowano drogi wewnętrzne o długości 900 mb w Odrzechowej z kruszywa łamanego. Łączny koszt prac to 155 614, 35 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE