Reklama

GMINA ZAGÓRZ/USTRZYKI DOLNE: Otwieramy wrota Karpat

Opublikowano:
Autor:

GMINA ZAGÓRZ/USTRZYKI DOLNE: Otwieramy wrota Karpat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo w Zagórzu i Ustrzykach Dolnych będziemy świadkami kolejnych inwestycji.

Projekt "Otwieramy wrota Karpat. Dziedzictwo kulturowe łuku karpackiego w nowej odsłonie",  którego liderem jest Powiat Bieszczadzki, został złożony wspólnie z gminą Zagórz, Medżilaborce (Słowacja) i Giraltovce (Słowacja).

- Projekt otrzymał jako jeden z dwunastu dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln euro, z czego dla powiatu bieszczadzkiego przypada niemal 1 mln euro, a więc ponad 4 mln zł - tłumaczy Marek Andruch, starosta bieszczadzki. - Jest on realizacją wielkiego projektu, który powstał w naszym starostwie: Transgranicznego

Centrum Dziedzictwa Kulturowego: budowy Centrów wzdłuż linii kolejowej Medżilaborce, Zagórz, Ustrzyki Dolne i Chyrów. Warto dodać, że jest to kolejna wielomilionowa dotacja, którą uzyskał powiat bieszczadzki - dodaje starosta.

Projekt zakłada ochronę i rozwój dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego terenu Pogórza Karpackiego. Celem przedsięwzięcia jest wykreowanie i wypromowanie nowego produktu turystycznego na pograniczu polsko-słowacko-ukraińskim opartego o budowaną infrastrukturę przy szlaku kolejkowym do granicy z Ukrainą, Słowacją (w Łupkowie) i dalej szlakiem Karpat do Giraltovce.

W ramach projektu w Ustrzykach Dolnych w miejscu starej rafinerii nafty powstanie przestrzeń na potrzeby działalności Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Z kolei w Zagórzu powstanie Skwer Pamięci Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE