Reklama

Gmina wyremontowała szkołę w Besku

Opublikowano:
Autor:

Gmina wyremontowała szkołę w Besku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Placówka oświatowa w Besku przeszła generalny remont. - Tylko chcieć się uczyć - tak dyrektor szkoły Arkadiusz Nycz komentuje efekty modernizacji.

Firma z Krosna zakończyła remont Szkoły Podstawowej w Besku  przed umownym terminem. 5 października prace zostały odebrane bez zastrzeżeń.

- Uzyskaliśmy wszelkie konieczne opinie dotyczące jakości robót - stwierdza wójt Mariusz Bałaban. - Wyposażamy wszystkie nowe pracownie w sprzęt dydaktyczny i meble, na co mamy dofinansowanie z  urzędu marszałkowskiego. Od 13 listopada szkoła będzie użytkować te klasy.

Powstało Centrum Edukacji Ekologicznej, w związku z czym na budynku szkoły zlokalizujemy m.in. jeszcze jedną instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kW.  Ta część kosztuje 44 000 zł.

- Na 31 października  zaplanowaliśmy odbiór drugiej inwestycji, czyli termomodernizacji  budynku Zespołu Szkół w Besku - mówi wójt. - Tutaj mieliśmy mniej szczęścia do wykonawcy i jakoś musimy dobrnąć do końca.  Zmuszeni byliśmy przebudować kotłownię centralnego ogrzewania w  budynku nauczania początkowego, ponieważ mieliśmy duże problemy z osiągnięciem odpowiednich temperatur w klasie, gdyż były tam stare kotły. Przebudowaliśmy tę kotłownię i zamontowaliśmy piec kondensacyjny. Koszt modernizacji to 30 000 zł.

Dyrektor Arkadiusz Nycz prezentuje kolejne etapy budowy na zdjęciach.

- Zaczęliśmy wszystko w marcu, najpierw powstały mury na poddaszu - opowiada. - Następnie powstawała konstrukcja dachowa. W kolejnym etapie, gdy mury i dach  były już gotowe, wykonane zostały prace na poddaszu.

Kolejnymi były roboty wykończeniowe i docieplanie dobudowanej części.

- Obecnie wyposażamy pomieszczenia w nowy potrzebny sprzęt - mówi dyrektor Nycz. - Przygotowujemy sale lekcyjne: przyrodniczą i matematyczną oraz dwie informatyczne. Spośród około 26 sal, tylko kilka nie jest wyposażonych w rzutniki multimedialne. Tylko chcieć się uczyć, bo uczniowie mają warunki bardzo dobre do nauki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE