Reklama

GMINA USTRZYKI DOLNE. Rozbudowa wodociągu w Łobozewie Dolnym

Opublikowano:
Autor:

GMINA USTRZYKI DOLNE. Rozbudowa wodociągu w Łobozewie Dolnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sieć wodociągowa w Łobozewie Dolnym zostanie rozbudowana. Będzie to możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Ustrzyki Dolne. Projekt zakłada budowę i przebudowę systemu zaopatrzenia w wodę Łobozewa Dolnego.

Gmina Ustrzyki Dolne pozyskała 676 732,00 zł dofinansowania na budowę sieci wodociągowej w Łobozewie Dolnym. Długość zaplanowanej sieci wyniesie 2692,9 m. Do powstałego systemu zostanie podłączonych 25 gospodarstw. To część planu rozbudowy wodno-kanalizacyjnej naszej gminy.

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego zaktualizował listę operacji „Gospodarka wodno-ściekowa”, na której znalazł się projekt Gminy Ustrzyki Dolne ,,Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Łobozew Dolny’’. Na wykazie znalazło się 61 Wnioskodawców. Limit środków dla województwa podkarpackiego w ramach tej operacji wynosi 178 394 395 zł.

Projekt zakłada budowę i przebudowę systemu zaopatrzenia w wodę Łobozewa Dolnego.

 

- Z pozyskanych w tym rozdaniu środków będziemy mogli zaopatrzyć w wodę z wodociągu tylko część gospodarstw domowych - mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz - Docelowo w następnych latach planujemy podłączyć kolejne budynki, w miarę posiadanych i pozyskanych środków.

 

 

Prace budowlane sieci wodociągowej będą obejmowały między innymi przygotowanie terenu pod budowę, roboty ziemne, takie jak przyłącza wodociągowe. W ramach projektu odbudowana zostanie również nawierzchnia dróg uszkodzona podczas prac.

 

Podłączenie do wodociągu daje wiele korzyści społecznych, gospodarczych i przyrodniczych. Jakość wody dostarczanej siecią wodociągową musi spełniać szereg wymogów, tak aby można było ją uznać za zdatną do picia. Musi być ona systematycznie badana oraz należy jej zapewnić odpowiednią jakość bakteriologiczną. Woda z wodociągów jest wolna od zanieczyszczenia ściekami z okolicznych nieszczelnych szamb, co zdarza się przy ujmowaniu wody ze studni. Dodatkowo daje to dużą wygodę mieszkańcom danej miejscowości.

Projekt realizowany będzie w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

 

 

Więcej na temat Gminy Ustrzyki Dolne:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE