Reklama

GMINA USTRZYKI DOLNE: Gromadzyń z wyciągiem

Opublikowano:
Autor:

GMINA USTRZYKI DOLNE: Gromadzyń z wyciągiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na szczycie Gromadzynia wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego wyciągu narciarskiego. Wyciąg będzie miał czterosobowe krzesełka. Koszt inwestycji to ponad pięć i pół miliona złotych.

W uroczystości wzięli udział Bronisław Mrugała, który jest inwestorem, Bartosz Romowicz – burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz zaproszeni goście.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec przyszłego roku. Elementy wyciągu są już złożone u podstawy stoku. Został on kupiony we Włoszech, a wyprodukowany przez firmę Doppemayr, która specjalizuje się w tego typu sprzętach.

- Nie jest to nowe urządzenie, ale w bardzo dobrym stanie. Zostało sprawdzone przez ekspertów z Transportowego Dozoru Technicznego i dopuszczone do użytkowania - mówi Bronisław Mrugała, inwestor i właściciel Stacji Narciarskiej Gromadzyń oraz Laworta. Po zmontowaniu kolejka będzie przewieźć ponad dwa tysiące narciarzy w ciągu godziny. Podróż na górę potrwa około pięciu minut – tłumaczy inwestor.

- W chwili obecnej trwają prace przy budowie górnej stacji kolejki oraz przy zbiornikach na wodę, którą wykorzystuje się do sztucznego naśnieżania - dodaje Mrugała. - Prace przy betonowaniu słupów rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Obecnie jest już na to za późno. Chciałbym zaznaczyć, że budowa w żaden sposób nie zakłóci funkcjonowania stacji narciarskiej w sezonie zimowym – kończy rozmowę z Korso Bronisław Mrugała.

Stacja Narciarska "Gromadzyń" posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Na stoku znajdują się trzy trasy. Najdłuższa ma 900 metrów. Po zakończeniu obecnej budowy inwestor planuje na Gromadzeniu wybudować jeszcze jeden wyciąg krzesełkowy. Z nowo powstającego wyciągu będzie można korzystać również latem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE