Reklama

Gmina Sanok zakupiła cysternę zaopatrującą mieszkańców w wodę pitną w czasie suszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Sanok

Gmina Sanok zakupiła cysternę zaopatrującą mieszkańców w wodę pitną w czasie suszy - Zdjęcie główne

foto Gmina Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Postępujące zmiany klimatyczne wywołują szereg zjawisk, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i życie. Jednym z problemów, z jakim regularnie mierzy się Gmina Sanok są długotrwałe susze powodujące wysychanie studni i naturalnych źródeł poboru wody.

Problem ten jest szczególnie dotkliwy w okresie suchych wiosen i okresów bezdeszczowych, czego doświadczyliśmy w okresie tegorocznego lata.


Z powodu długotrwałego braku opadów, w kilku miejscowościach wystąpił mocny deficyt wody pitnej, a brak wody to duży problem z punktu widzenia mieszkańca. Wychodząc naprzeciw tym problemom, Gmina Sanok zrealizowała zadanie pn. „Poprawa zdolności Gminy Sanok do likwidacji skutków długotrwałej suszy poprzez zakup cysterny do przewozu wody pitnej”. Na powyższy cel pozyskano dofinansowanie w kwocie 37 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Zakup cysterny znacznie wzmacnia potencjał naszej gminy jako jednostki Samorządu Terytorialnego na wypadek klęski żywiołowej. Obecnie jesteśmy lepiej przygotowani na zapobieganie i walkę z jej ewentualnymi skutkami. Ponadto zyskaliśmy większe możliwości w transporcie i zaopatrzeniu naszych mieszkańców w wodę pitną w przypadku jej braku

- mówi Zastępca Wójta Gminy Sanok Paweł Wdowiak.


Całkowita wartość zadania wynosi 61 500,00 zł w tym środki własne 24 500,00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy