Reklama

Gmina Sanok. Konkurs ,,Listy dla Ziemi’’ [FOTO]

Opublikowano: czw, 26 lis 2020 15:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie października rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs pn. „Listy dla Ziemi” zorganizowany przez Gminę Sanok

Była to już ósma edycja kampanii ekologicznej zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Tegoroczny konkurs został przeprowadzony w szkołach podstawowych zarówno publicznych jak i niepublicznych na terenie Gminy Sanok. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe:

  • kategoria I – przedszkole klasa „0”, I, II, III
  • kategoria II – kl. IV, V, VI
  • kategoria III – kl. VII, VIII


 


 

W I kategorii wiekowej dowolną techniką należało wykonać prace plastyczną przedstawiającą ochronę naszej planety Ziemi przed skutkami jej niszczenia. W kategorii  II należało wykonać pracę (wiersz – przynajmniej pięć zwrotek, komiks, krótki tekst) na papierze dostarczonym przez organizatora.

Natomiast w ostatniej III kategorii nasze dzieci pisały listy do dorosłych przedstawiające rady, wskazówki, pomysły związane z ochroną naszej planety.

W wymaganym terminie wpłynęło 118 prac z 11 placówek szkolnych Gminy Sanok:  Dobrej, Kostarowiec, Strachociny, Falejówki,  Pakoszówki, Czerteża, Trepczy, Niebieszczan, Prusieka, Pisarowiec oraz Srogowa Górnego.

Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów, gdyż wszystkie nadesłane prace były po prostu piękne i wymagały ogromnego wkładu pracy, pomysłu oraz zaangażowania.

Dodatkowo przedstawiały różnego rodzaju alternatywy i ciekawe pomysły ochrony naszej planety Ziemi. Oprócz pierwszych miejsc komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia.

List Kacpra Hyńko (SP Załuż) został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu na najpiękniejszy “List dla Ziemi” zorganizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. W końcowym etapie konkursu na portalu internetowym Facebook Fundacji odbyło się głosowanie.

List Kacpra spośród 50 wyróżnionych prac zdobył III miejsce! (informowaliśmy 19 listopada na funpage’u Gminy Sanok).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE