Reklama

Gmina na medal

Opublikowano:
Autor:

Gmina na medal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pasjonat Sportowej Polski oraz Sportowa Gmina to tytuły odznaczeń, jakie otrzymała gmina Zarszyn na gali sportowej Polski.

Wydarzenie miało miejsce 15 listopada w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Wyróżnienia przyznawano w kilku kategoriach. Dla gminy Zarszyn odznaczenie z rąk Andrzeja Suprona, mistrza świata w zapasach, odebrał Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest dla najlepszych podmiotów na terenie kraju.  Podczas tegorocznej edycji wyłoniono około 140 laureatów,którzy wyróżnili się zaangażowaniem w promowanie i rozwijanie  działalności sportowej.

Od 2010 roku Klub Sportowa Polska uhonorował 189 miast oraz gmin z całej Polski. Wyróżnienie w kategorii Sportowa Gmina (miasta i gminy do 10 tysięcy mieszkańców) zdobyła m.in. Gmina Zarszyn. Tytuł ten otrzymują samorządy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju sportu w swoim regionie. W gminie Zarszyn regularnie organizowane są turnieje sportowe. Na jej terenie powstały również korty tenisowe, boiska do siatkówki czy koszykówki. Unowocześniane są również miejscowe stadiony.

Podczas gali włodarz Zarszyna uhonorowany został także tytułem -Pasjonat Sportowej Polski. Jak wskazuje samo określenie - nagroda nadawana jest ludziom z pasją, którzy biorą aktywny udział w rozpowszechnianiu kultury sportowej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży i mieszkańców danej społeczności. Tym samym budują renomę gminy. Dzięki wójtowi Betlejowi gmina pod względem sportowo-rekreacyjnym dynamicznie się rozwija. Tegoroczne wyróżnienia otrzymali m.in. Trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy sportu, ale także osoby, które zajmują się promowaniem sportu wśród osób niepełnosprawnych.

– To wielkie wyróżnienie i ogromne docenienie naszej całej działalności – mówi wójt. – Myślę, że w gminie dużo udało się zrobić. Rozwinęliśmy bazę sportową, mamy stadiony, korty tenisowe, współpracujemy z dziećmi, młodzieżą i starszymi w zakresie kultury fizycznej. Cały czas działaliśmy i będziemy działać w tym kierunku.

Podsumowując, gmina może być dumna z nagród i swojego włodarza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE