Reklama

Gmina Lesko z pokaźnym dofinansowaniem dla Bezmiechowej Dolnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Lesko z pokaźnym dofinansowaniem dla Bezmiechowej Dolnej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Lesko otrzymała dofinansowanie z Programu "Infrastruktura Bibliotek 2021-2025" w wysokości 1 249 696 zł na remont i wyposażenie filii biblioteki w Bezmiechowej Dolnej (świetlica wiejska).

- Cieszę się, że napisany przez nas wniosek otrzymał pozytywną ocenę i tak jak obiecywałem mieszkańcom, udało się pozyskać środki zewnętrzne i ich obiekt zostanie odnowiony. To centrum integracji tej miejscowości, które skupia w swoich murach wszystkie pokolenia. Dzięki przeprowadzonej inwestycji kultywowanie tradycji i kultury będzie z pewnością przyjemniejsze i dostosowane do współczesnych norm.

– mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Koszt całkowity zadania to 1 517 949 zł. 

Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z lokalnymi przedstawicielami Bezmiechowej Dolnej zaplanowane zostały prace, które polegały będą m.in. na przebudowie pomieszczeń i pracach modernizacyjnych oraz zakupie wyposażenia sal bibliotecznych w celu poprawy stanu technicznego oraz funkcjonalności obiektu. 

W ramach robót budowlanych wykonana zostanie również termomodernizacja obiektu, przebudowa części pomieszczeń w celu przystosowania niewykorzystanych pomieszczeń do celów bibliotecznych i dostosowania ich do nowych funkcji: sali do aktywnej pracy z seniorami, sali do aktywnej pracy z dziećmi, pracowni komputerowej, kameralnej czytelni i pomieszczenia aktywacji młodzieży na poddaszu. Zaplanowane zostały również prace remontowe w pomieszczeniach dotychczas wykorzystywanych przez bibliotekę. 

Prace budowlane będą także uwzględniać dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, przebudowa sanitariatów). W projekcie przewidziano również zakup umeblowania, zestawów komputerowych z oprogramowaniem, systemu nagłośnieniowego, projektora multimedialnego, mat i gier edukacyjnych, wyposażenia kącika kawowego, specjalistycznego oprogramowania bibliotecznego oraz książkomatu.

W chwili obecnej przygotowywane jest postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót oraz kompletowane są dokumenty do złożenia przez Gminę wniosku o pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Lesku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy