Reklama

Główna nagroda dla Sanitasu i Pro Artis – NGO Wysokich Lotów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Główna nagroda dla Sanitasu i Pro Artis – NGO Wysokich Lotów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 grudnia w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostały wręczone nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów". Ogromny sukces odniosły dwie organizacje z powiatu sanockiego, z czego bardzo się cieszymy, a przy okazji serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Główną nagrodę w kategorii: „Kultura i tożsamość narodowa” przyznano Stowarzyszeniu PRO ARTIS, a odebrali ją prezes oraz wiceprezes: Łukasz Kot i Emilia Kot. 

W kategorii „Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa” zwyciężyło Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi "Sanitas" w Sanoku, zaś trzecia nagroda w kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko” powędrowała do Rzeszowskiej Akademii Młodego Piłkarza w Rzeszowie.

Swoją radością z otrzymanej nagrody podzieliła się na Facebooku „Sanitasu” Anna Nowakowska, założycielka Stowarzyszenia.

– Od lat naszą największą satysfakcją i radością jest uśmiech osób toczących największą walkę w swoim życiu, dlatego to robimy, po to działamy. Wierzymy, że tak właśnie zmienia się świat, dobrymi uczynkami, czasem ciepłym słowem, uściskiem dłoni, nadzieją. Mimo wszystko taka nagroda daje ogromną motywację do dalszych działań i dodaje sił w tych… trudniejszych dla nas momentach. Na tę nagrodę zapracowało mnóstwo osób i nie sposób ich wymienić. Na pewno chcę podziękować wszystkim Sponsorom, Darczyńcom, którzy obdarzają nas zaufaniem i bez których nie wiele udało by nam się zdziałać. Dziękuję im za otwartość na nasze… czasem szalone pomysły. Dziękuję całej ekipie Sanitasu, są to dla mnie najlepsi wolontariusze ever. Poświęcają swój wolny czas, siły i energię od tylu już lat. To sami wyjątkowi ludzie i jestem dumna że tworzymy to razem już od ponad dekady. Dziękuję Kapitule za dostrzeżenie i docenienie naszych działań. Jest to dla nas potwierdzeniem, że to co robimy jest ważne i potrzebne

– napisała Anna Nowakowska.

 

Swojego zadowolenia z sukcesu nie kryje również prezes Pro Artis Łukasz Kot.

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze starania zostały zauważone i docenione! Pragniemy serdecznie podziękować wspierającym nas osobom i instytucjom. Dzięki Waszemu wsparciu możemy prężnie działać i realizować fantastyczne projekty!

 

Stowarzyszenie PRO ARTIS zostało  powołane do istnienia we wrześniu 2017 roku. Naczelnym celem organizacji jest propagowanie kultury i sztuki poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie dzieci i młodzieży oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Największymi osiągnięciami są doceniane w Polsce i za granicą przedsięwzięcia oraz wieloletnie projekty Stowarzyszenia. Do najbardziej znaczących należą: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Ogólnopolski Konkurs Organowy, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzycznej, festiwale i eventy artystyczne oraz szereg projektów szkoleniowych i pomocowych dedykowanych osobom dorosłym i seniorom.

Stowarzyszenie PRO ARTIS od początku kryzysu wojennego na Ukrainie mocno włączyło się w działania, których celem było zapewnienie wielokierunkowej pomocy obywatelom Ukrainy z zakresu poradnictwa prawnego, psychologicznego, administracyjnego, terapeutycznego i językowego.

 

W tym roku przyznane zostały także cztery wyróżnienia. W kategorii „Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa” nagrodzono Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL w Rzeszowie, w kategorii „Kultura i tożsamość narodowa” – Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie.

 

W kategorii „Nauka, edukacja, sport i środowisko” wyróżnienie przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rymanowie, a w kategorii „Gospodarka i rynek pracy” wyróżnienie trafiło do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego "NIL" w Kolbuszowej.

 

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Waszej, tak bardzo potrzebnej ludziom działalności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy