Reklama

GDDKiA unieważnia przetarg na koncepcję programową II etapu budowy obwodnicy Sanoka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDKiA

GDDKiA unieważnia przetarg na koncepcję programową II etapu budowy obwodnicy Sanoka - Zdjęcie główne

foto GDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na wykonanie koncepcji programowej dla drugiego etapu budowy obwodnicy Sanoka. Powodem były pieniądze.


Unieważniliśmy postępowania przetargowe na wykonanie Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla budowy II etapu obwodnicy Sanoka (DK28)
W związku z tym, że kwota z najkorzystniejszej oferty przewyższa tą, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Najkorzystniejsza oferta, złożona przez firmę HIGHWAY Sp. z o. o., opiewała na kwotę 1 924 876,20 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty, tj. 881 025,72 zł, do wartości oferty najkorzystniejszej. 

- wyjaśnia GDKiA w Rzeszowie. 


Zobacz również: Nowa, piękna obwodnica Sanoka [VIDEO Z LOTU PTAKA]

1 października 2020 roku GDKiA informowało o tym, że 8 firm złożyło oferty w przetargu na wykonanie Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym budowy obwodnicy Sanoka – etap II w ciągu DK28. Najtańszą ofertę złożyła firma Sweco Engeneering sp z o.o. na kwotę 1 167 702,96 zł. Najdroższą ofertę złożyła firma Ivia S.A. na kwotę 2 890 500,00 zł. Komisja przetargowa analizowała złożone oferty.

Ogłoszony przetarg dotyczył wykonania Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym budowy obwodnicy Sanoka – etap II w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Inwestycja posiadała już decyzję środowiskową. Koncepcja Programowa miała doprecyzować wypracowane dotychczas przez GDDKiA założenia projektowe  i przedstawić wariantowe rozwiązania obiektów drogowych i inżynierskich. Celem jej miało być umożliwienie podjęcia decyzji dotyczących preferencji GDDKiA dla etapu Projektu Budowlanego odnośnie docelowych rozwiązań projektowych i technologii realizacji, oraz uściślić zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.

 

Przeznaczona do zaprojektowania, a następnie wybudowania inwestycja ma w przyszłości obejmować swoim zakresem budowę drogi klasy GP długości ok. 3 km, w tym:

 • 1 km rozbudowy istniejącej DK84
 • 2 km budowy nowego odcinka drogi
 • budowę skrzyżowań jednopoziomowych (rond)
 • budowę odcinków dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu
 • budowę 2 mostów
 • budowę i przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą obwodową
 • budowę i przebudowę systemu odwodnienia korpusu drogowego
 • budowę urządzeń ochrony środowiska
 • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej,
 • budowę oświetlenia drogowego
 • organizację ruchu (oznakowanie poziome i pionowe z wyposażeniem), urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
 • zagospodarowanie terenu zielenią
Istniejący odcinek drogi krajowej nr 28 na terenie miasta Sanoka biegnie przez obszary zwartej zabudowy mieszkaniowej z licznymi jednopoziomowymi skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych. Oddanie do ruchu 30 stycznia 2020 r. I etapu obwodnicy Sanoka pozwoliło na wprowadzenie ruchu tranzytowego na DK28 z kierunku Krosna do DK84 w kierunku przejścia granicznego Krościenko – Smolnica.  Budowa II etapu (dł. ok. 3 km) spowoduje domknięcie obwodnicy miasta w ciągu DK28, która za Sanokiem biegnie w kierunku Przemyśla.

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa trasa poprawi dostępność komunikacyjną i ułatwi wyjazd w kierunku Przemyśla i dalej przejścia granicznego w Medyce i Korczowej łączących Unię Europejską z Ukrainą. Jednocześnie GDKiA zapewnia, że zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Aktualnie przygotowujemy materiały do ponownego ogłoszenia przetargu, które planowane jest w lutym br. 

- zapewnia GDKiA. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy