Reklama

„Gazowe” Autosany dla stolicy Podkarpacia

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 18:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na taśmie produkcyjnej AUTOSANU królują „rzeszowiaki”. Trwa realizacja kontraktu na dostawę dla Rzeszowa 60 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym AUTOSAN SANCITY 12LF CNG. W poniedziałek, 23 listopada br. rzeszowskie MPK odebrało kolejną partię 7 autobusów, powiększając liczbę zrealizowanego zamówienia do 27. Następną siódemkę odbierze do końca listopada, a kolejnych 6 do 7 grudnia. Na I kwartał 2021 roku, a dokładnie do 15 lutego, pozostanie jeszcze do zrealizowania 20 pojazdów.

Przypomnijmy, że umowę na dostawę 60 autobusów AUTOSAN SANCITY 12LF CNG, opiewającą na wartość 81 milionów złotych, podpisano 29 listopada 2019 r., a więc przed rokiem. Podpisując ją, obie strony nie kryły zadowolenia z jej zawarcia.

Dzięki temu zakupowi, Rzeszów będzie miał najwięcej gazowych autobusów w Polsce. Pozwolą one wymienić te, które są już wyeksploatowane, a tym samym oczyścić powietrze. Nowe autobusy spełniają bowiem wymagające warunki normy czystości spalin Euro 6.

– podkreślał wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński.

Prezes Autosanu Eugeniusz Szymonik tak wtedy komentował to wydarzenie:

- Cieszymy się, że to głównie autobusy z sanockim rodowodem będą obsługiwały komunikację miejską stolicy województwa. Jest w tym też inny smaczek, a mianowicie, jest to największy do tej pory realizowany kontrakt, zawarty przez sanocką firmę w ostatnich latach. Później, we wrześniu 2020 r., jego wielkość przebiła Warszawa, decydując się na zakup 90 przegubowców SANCITY LF LNG.

 

Tak więc, do 15 lutego na taśmie montażowej Autosanu królować będą „rzeszowiaki”. Jest ich do zrobienia jeszcze 33. Robią wrażenie. Mają 12 m. długości, 27 miejsc siedzących i kilkadziesiąt stojących, wyposażone są w klimatyzację, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, urządzenia umożliwiające pełną kontrolę liczby osób wsiadających i wysiadających, nowoczesne systemy głosowej i wizualnej informacji pasażerskiej, automaty biletowe i co bardzo ważne, przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Oby, ku zadowoleniu pasażerów, sprawowały się w stolicy województwa jak najlepiej, przynosząc uznanie ich producentowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE