Reklama

Garii Kasparow: Jesteśmy naocznymi świadkami ludobójstwa. Putin już rozpoczął III wojnę światową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Garii Kasparow: Jesteśmy naocznymi świadkami ludobójstwa. Putin już rozpoczął III wojnę światową - Zdjęcie główne

foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Garii Kasparow to rosyjski arcymistrz szachowy, trener oraz polityk. Od lat krytykował działania Putina i jego rządy. Aktualna sytuacja na Ukrainie tylko zaostrzyła jego postrzeganie względem prezydenta Rosji.

WIDEO: Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie


Aktualna sytucja na Ukrainie oraz działania jakich dokonuje Putin, prowadząc wojnę z wolnym państwem sprawiły, że Garii Kasparow, który od lat nie zgadzał się z rosyjskim prezydentem postanowił jeszcze mocniej krytykować jego poczynania. 

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, Kasparow mocno wypowiedział się nie tylko na temat rosyjkiej inwazji na Ukrainę lecz również zauważył, że reakcja Państw Zachodu jest zbyt łagodna, by powstrzymać "szaleńca, który wywołał III wojnę światową" 

Putin nigdy nie respektuje zawieszenia broni, więc dlaczego miałby na Ukrainie? Jedyne siły zdolne go powstrzymać już powiedziały mu, że nie będą interweniować. Państwa NATO i USA  uwielbiają zapobiegawczo zdejmować sprawy ze stołu. Putin im dziękuje.

Aktywista i członek Antywojennego Komitetu Rosji twierdzi, że Putin jest szaleńcem, który już dawno rozpoczął III wojnę światową, a Zachód nie reaguje na jego poczynania. Sugeruje również, że NATO włączy się do akcji zapobiegawczej dopiero gdy prezydent Rosji postanowi podbijać państwa bałtyckie:

Putin rozpoczął ją [III wojnę światową] dawno temu, a Ukraina jest tylko obecnym frontem. On i tak będzie eskalował, a jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że uda mu się zniszczyć Ukrainę, bo znowu przekonaliście go, że go nie powstrzymacie, choć moglibyście. Biden i inni twierdzą, że NATO podejmie działania odwetowe, jeśli Putin zaatakuje kraje bałtyckie. Obserwując Ukrainę, wcale nie jestem tego pewien, a Putin też nie będzie. Jeśli kalkulacja dotyczy ryzyka nuklearnego, to w przypadku Estonii nie jest ono inne niż na Ukrainie. Nie mów "Putin nigdy by tego nie zrobił"

Kasparow w swojej wypowiedzi nawiązuje do roku 2014, kiedy to Putin najechał na wschodnią Ukrainę. Wtedy to mistrz szachowy apelował o powstrzymanie rządów Putina i ostrzegał, że to nie będzie ostatni wybryk prezydenta:

 Błagałem o interwencję i ostrzegałem, że nigdy na tym nie poprzestanie. A bomby spadają.

Zdaniem arcymistrza Ukraina to tylko jeden z etapów działań "rosyjskiego tyrana". Kasparow jest przekonany, że jeśli Putin nie napotka oporu na Ukrainie, to będzie zmotywowany, by uderzyć w NATO:

Pozwolenie Putinowi na zniszczenie Ukrainy jest jeszcze bardziej ryzykowne, a także prowadzi do ludzkiej i moralnej katastrofy. To nie są szachy, nie ma remisu, nie ma patowej sytuacji. Albo Putin zniszczy Ukrainę i w końcu uderzy w NATO z jeszcze większą katastrofą, albo upadnie w Rosji. Nie da się go powstrzymać słabością.

Szachista w końcowej wypowiedzi apeluje do państw NATO oraz Stanów Zjednoczonych, by te podjęły konkretniejsze działania, a nie tylko przyglądały się putinowskim wybrykom, które w końcu doprowadzą do jeszcze większej, światowej tragedii. Garii Kasparow nawołuje, by działać, a nie przyglądać się temu jak Ukraińcy sami stawiają opór okupantowi.

Putin może zbombardować pociągi, zamknąć granice z krajami NATO. Szanse na to, że siły rosyjskie uderzą w jakiś obiekt NATO, rosną; i co wtedy? Nadal tylko obserwujecie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy