Reklama

Gabinety fizjoterapeutyczne w Sanoku. Zobacz które polecają klienci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fizjoterapeuta zajmuje się przywracaniem sprawności fizycznej osobom z ograniczeniami ruchu wynikającymi z chorób lub będącymi następstwem wypadków. Dokonuje tego za pomocą ruchu, odpowiednio dobranego do potrzeb rehabilitacyjnych danej osoby.

Praca fizjoterapeuty rozpoczyna się od zdiagnozowania możliwości pacjenta. Oprócz informacji, które uzyskuje na podstawie rozmowy z lekarzem i jego zaleceń, musi samodzielnie zdiagnozować stan pacjenta. Sprawdza sprawność układów, np. krążenia czy oddechowego, oraz zakres możliwości układu ruchu pacjenta. Na tej podstawie ustala potrzeby rehabilitacyjne danej osoby i dopasowuje odpowiedni program ćwiczeń mający na celu maksymalne usprawnienie pacjenta. Jego zadaniem jest również wytłumaczenie pacjentowi potrzeby i celowości wykonywania ćwiczeń oraz zachęcenie go do współpracy i większego wysiłku, a niejednokrotnie do długotrwałej i żmudnej pracy. Dlatego też zaangażowanie pacjenta i jego pozytywne nastawienie do całego procesu jest bardzo istotne i może się przyczynić do szybszego osiągnięcia wyników rehabilitacji.

Cały proces rehabilitacji jest przez fizjoterapeutę śledzony i dokumentowany. Opisuje on realizację jego założeń oraz postępy u pacjenta. W trakcie rehabilitacji, na przykład, gdy wyniki są bardzo dobre, może się okazać konieczne przekształcanie planu ćwiczeń lub włączanie w jego zakres nowych ćwiczeń. Dlatego fizjoterapeuta musi cały czas czuwać nad tym procesem.

Fizjoterapeuta może wykonywać z pacjentem ćwiczenia, realizować cały plan rehabilitacji indywidualnie bądź nadzorować jego wykonywanie przez zespół specjalistów rehabilitacji ruchowej. Fizjoterapeuta powinien stale podnosić swoje kwalifikacje, dbać o rozwój zawodowy i zdobywać wiedzę, a także umiejętności praktyczne. Powinien uczestniczyć w szkoleniach na temat nowości w branży, lecz także sam może szkolić innych specjalistów. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy