Reklama

Funkcjonariusze KAS z Medyki udaremnili przemyt marihuany

Opublikowano:
Autor:

Funkcjonariusze KAS z Medyki udaremnili przemyt marihuany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt marihuany. Towar, który mógłby stanowić około 85 działek dilerskich ujawniony został podczas kontroli 35- letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Daimler-Benz. Za kierownica pojazdu zasiadł 35- letni kierowca, który podróżował do Polski  wraz z rodziną. Według oświadczenia, jakie posiadał, oświadczenia, celem ich podróży była przeprowadzka do Polski.

- Podczas prowadzonych działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce ujawnili w odzieży wierzchniej kierowcy towar w postaci marihuany. Foliowe opakowania zawierające susz roślinny schowane były w kurtce i spodniach kierowcy - relacjonuje Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wykryty susz został przekazany do badań w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu, które potwierdziło, że jest to marihuana.

- Biorąc pod uwagę masę towaru, mogłaby ona stanowić ok. 85 tzw. działek dilerskich, natomiast stwierdzona podczas badań zawartość delta-9 THC w przebadanych próbkach, mogłaby odurzyć nawet ok 250 osób - dodaje Chabowska. 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, zatrzymania paszportu, zabezpieczenia majątkowego w wysokości 5 tys. złotych a także dozoru policji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE