Reklama

Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo!

Opublikowano:
Autor:

Finał WOŚP w Sanoku. Będzie się działo! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Imprezy sportowe i kulturalne, bieg "Policz się z cukrzycą", morsy, łucznicy, miasteczko ratownicze, koncerty, licytacje oraz tradycyjnie "światełko do nieba", a to wszystko to w ramach 27. finału WOŚP, który odbędzie się 13 stycznia na sanockim rynku.

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. W Sanoku w organizację włączają się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, bieszczadzki dodatkowo szykuje kilka dni WOŚP-owych imprez. Będą atrakcje dla najmłodszych, imprezy sportowe, w tym mecz hokeja, maraton zumby i pokaz gimnastyków z klubu UKS Spartanie Zahutyń, wydarzenia kulturalne, w tym kiermasz prac podopiecznych "Kreatywni" oraz koncert Flamenco, a także bal dla dzieci i seniorów. 

Finałowa impreza odbędzie się 13 stycznia na sanockim Rynku. Będą rockowe koncerty oraz tradycyjne aukcje ze sceny. Podczas finału na rynku zostanie zorganizowane miasteczko ratownicze, w którym studenci PWSZ będą uczyć pierwszej pomocy, swoje "stoiska" będą mieli także Łucznicy Sanoka oraz morsy z klubu Hipotermia Sanok.

Podobnie jak w ubiegłym roku Finałowi towarzyszyć będzie bieg "Policz się z cukrzycą" ze startem i metą na sanockim Rynku. Trasę zaplanuje himalaista i biegacz z Sanoka, Łukasz Łagożny. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy, ceramiczny, ręcznie wykonany medal 

W Sanoku i okolicznych miejscowościach pieniądze zbierać będzie kilkuset wolontariuszy.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Przez 26 lata dzięki wsparciu ofiarodawców Orkiestra wyposażyła w nowoczesny sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem od kilku lat leczą najmłodszych także w sanockim, leskim i ustrzyckim szpitalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE