W gronie zawodników pojawi się m.in. Grzegorz Rożalski (Automobilklub Rzemieślnik), który w swoim ponad 1100-konnym Mitsubishi Lancerze zdążył wywalczyć miano najszybszego kierowcy GSMP 2024. Do piątkowego Odbioru Administracyjnego zgłosiło się 59 zawodników, w tym również ci rywalizujący w kategorii samochodów historycznych. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Krośnieński.
Rywalizacja o miejsca na podium
Chociaż Grzegorz Rożalski ma już zapewniony tytuł mistrza, to dla kibiców emocje dostarczy zacięta walka o kolejne miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. O drugie miejsce powalczą Robert Sługocki (Automobilklub Krakowski) oraz Roman Baran (Automobilklub Rzeszowski), obaj za kierownicą Mitsubishi Lancerów. Każdy z nich wcześniej zapewnił sobie tytuły mistrzowskie w swoich klasach, jednak na trasie finałowych rund będą musieli stoczyć pojedynek o srebro w klasyfikacji generalnej.Trzecie miejsce jest celem Bartłomieja Madziary, który zamienił swoje Porsche 991 GT3 Cup na Lamborghini Huracan ST. Zawody w Bieszczadach będą dla niego szansą na utrzymanie pozycji wśród najlepszych kierowców sezonu.
Rozstrzygnięcia w Kategorii Narodowej i GSMP Hist.
Ciekawa walka czeka także na miłośników rywalizacji w Kategorii Narodowej. Na prowadzeniu znajduje się Janusz Jania (Honda Integra, Automobilklub Krakowski), jednak Rafał Smyka (Renault Clio, Automobilklub Krośnieński) ma jeszcze szanse na odebranie mu zwycięstwa. O miejsce na podium powalczą również Adam Garbacz (Renault Clio Sport, Auto Moto Klub Limanowa) i Arkadiusz Borczyk (Honda Civic, Automobilklub Małopolski Krosno).W kategorii GSMP Historii także wszystko pozostaje otwarte. Wojciech Jaglarz (Auto Moto Klub Limanowa, Honda Civic), Piotr Jurkowski (Automobilklub Biecki, BMW 318) oraz Jakub Zalega (Automobilklub Rzemieślnik, VW Golf) będą walczyć o miejsca na podium w finałowym starciu sezonu.
Nowa, wydłużona trasa
W tym roku, w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, trasa wyścigu uległa zmianom – wydłużono ją o 380 metrów, przesuwając linię startu na Drogę Wojewódzką 889. Ostatecznie wynosi ona teraz 2900 metrów, co czyni ją jedną z najpiękniejszych tras wyścigowych w Polsce. Zlokalizowane wzdłuż niej strefy kibica zapewnią doskonałe warunki do śledzenia rywalizacji na długich odcinkach toru.
Informacje dla kibiców i kierowców
Zawody rozpoczną się w piątek, 6 września, Odbiorem Administracyjnym oraz Badaniem Kontrolnym, które odbędą się na terenie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Podjazdy treningowe Rundy 13 GSMP zaplanowano na sobotę, 7 września, na godzinę 9:00, a wyścigowe na godzinę 13:00. W niedzielę, 8 września, finałowy dzień zmagań rozpocznie się od podjazdów treningowych o godzinie 8:30, a wyścigowe starty przewidziano na 12:30.Wszystkich kierowców i kibiców wybierających się w Bieszczady w ten weekend organizatorzy przestrzegają przed utrudnieniami drogowymi. Fragmenty dróg wojewódzkich nr 889 i 892 w rejonie Szczawne-Kulaszne będą zamknięte, a kierowcy powinni zaplanować objazdy.
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów można znaleźć na Facebooku Wyścig Górski Szczawne-Kulaszne, natomiast wyniki na bieżąco będą dostępne na stronie www.wyniki-online.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.