Reklama

Filmowy skansen

Opublikowano:
Autor:

Filmowy skansen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanocki skansen od wielu lat pełni funkcję doskonałego planu filmowego dla produkcji historycznych. Malowniczość i różnorodność scenerii sprawia, że filmowcy, ci wybitni i mniej znani, chętnie przyjeżdżają i wykorzystują to miejsce do swoich filmów.

Skansen jest bogaty w różnorodne plenery. Scenografie są gotowe, nie trzeba ich tworzyć od podstaw. Znajdują się tutaj chłopskie chaty, pański dwór, kościoły i cerkwie oraz rynek galicyjski - wszystko to składa się na bezcenną kulturę folklorystyczną.

W ciągu roku skansen odwiedza od pięciu do sześciu większych ekip filmowych. Są to głównie produkcje wojenne i historyczne. Realizatorzy ustalają warunki z Jerzym Ginalskim, dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego. Plener jest udostępniany odpłatnie.

Dyrektor placówki uzgadnia z filmowcami, jakie obiekty będą potrzebne, jakie rodzaje scen będą kręcone, jakie eksponaty użyte i czy należy ściągnąć wóz strażacki, bo może zaistnieć ryzyko pożaru. Nad ekipami czuwają pracownicy muzeum, którzy zapewniają realizatorom filmów pomoc merytoryczną i techniczną. Do dyspozycji są etnografowie, historycy i architekci.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE