W ramach Festiwalu Etno Bieszczady zostanie zaprezentowana kultura grup etnicznych, które zamieszkiwały polskie Karpaty, w szczególności rejon Bieszczad, w tym dziedzictwo kulturowe Bojków i Łemków.
– Podczas wydarzenia odbędą się cztery koncerty, dwa spotkania autorskie, warsztaty rękodzielnictwa oraz wystawa prac powarsztatowych
– mówi Jagoda Strzałka z Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, pomysłodawczyni wydarzenia.
– Zaczynamy spotkaniem z Jolantą Jarecką, pisarką i poetką, która ma w swoim dotychczasowym dorobku tomiki poezji i książki. Jej twórczość wyróżnia się głęboką wrażliwością oraz umiejętnością oddania złożoności ludzkich emocji. Spotkanie z nią będzie okazją do poznania tajników jej warsztatu literackiego oraz inspiracji, które wpływają na jej twórczość. To szalenie interesująca postać
– dodaje.
Wieczór z Jolantą Jarecką odbędzie się 8 czerwca o godzinie 17:00.
Koncert zespołu Echo Rodu
9 czerwca na festiwalowej scenie pojawi się zespół Echo Rodu, który zrodził się w malowniczych ostępach górskiej przyrody. Muzyka grupy to harmonijne połączenie tradycyjnego słowiańskiego folkloru, plemiennych rytmów i współczesnych dźwięków elektronicznych. Echo Rodu wykorzystuje niezwykłe instrumenty, takie jak słowiańska harfa (gusli), lira korbowa oraz różnorodne bębny, które wprowadzają słuchaczy w mistyczną aurę prastarych rytuałów i transowych tańców. Dźwięki inspirowane odgłosami natury oraz potężne głosy członków zespołu tworzą niezapomnianą atmosferę, która przeniesie uczestników w magiczny świat etnicznych melodii. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.Festiwal Etno Bieszczady potrwa do połowy sierpnia i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, edycja 2024. Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.