Reklama

Festiwal czytania "Sanok. Tu Czytam. 2020 – Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL – u"

Opublikowano:
Autor:

Festiwal czytania "Sanok. Tu Czytam. 2020 – Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL – u" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku zaprasza w dniach 9 – 12 lipca do udziału w Festiwalu Czytelnictwa "Sanok. Tu Czytam. 2020 – Dżentelmen Tyrmand i czasy PRL – u". Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas kilkudniowego festiwalu odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, projekcja filmowa, spektakle teatralne, kiermasz książki i wiele innych imprez kulturalnych promujących literaturę i czytelnictwo. Różnorodny program będzie atrakcyjną formą spędzenia czasu zarówno dla lokalnej społeczności jak i turystów. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – od osób dorosłych, poprzez młodzież, aż po dzieci w pełnym przedziale wiekowym.

Motywem przewodnim festiwalu jest Rok Leopolda Tyrmanda, sytuacja polityczna i społeczno-kulturalna w czasach PRL oraz rola twórców w ówczesnej Polsce. Wśród zaproszonych gości są: Antoni Libera, Bronisław Wildstein, Piotr Semka, Piotr Lipiński, Mariusz Urbanek i Sławomir Koper.

 

Imprezy odbywać się będą w Zielonej Czytelni Biblioteki, sanockich instytucjach kultury oraz na Rynku. Wydarzenia zostały podzielone tematycznie – od projekcji filmu Pan T. w czwartek, poprzez szereg spotkań autorskich i panele dyskusyjne, otwarcie wystawy, przedstawienie teatralne (piątek, sobota) – dla dorosłych, po imprezy dla dzieci zaplanowane na niedzielne popołudnie i wieczór: zabawy, animacyjny spektakl teatralny, czytanie na dobranoc.

 

 

Źródło: Oficjalna Strona Miasta Sanoka

 

 

ZOBACZ TEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE