Reklama

Ferie zimowe 2022 - narady w celach zapewnienia bezpieczeństwa

Opublikowano: sob, 15 sty 2022 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 14.01.2022, odbyło się posiedzenie, w którym uczestniczyli między innymi Wojewoda Podkarpacki i Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Narady dotyczyły zadań, jakie zostaną zrealizowane przez policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym i wypoczywającym w naszym regionie

Od 17 stycznia do 27 lutego br. w naszym kraju odbywać się będą ferie zimowe, które zostały podzielone na cztery tury. Jako pierwsi na wypoczynek udadzą się uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura rozpocznie się 14 lutego i obejmie uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

 

Podczas wczorajszego posiedzenia, wojewoda Ewa Leniart przekazała podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

 

 

Podkarpacką Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak. Zapewnił, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżujących drogami naszego województwa. Komendant mówił o działaniach informacyjno-edukacyjnych, kontrolnych i prewencyjnych podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku  Policjanci będą m.in. kontrolować miejsca wypoczynku, zapewnieniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym i na stokach narciarskich.  Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów oraz kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 

W naradzie wzięła udział Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, która mówiła o zasadach organizowania zimowego wypoczynku dla dzieci. Natomiast o działaniach kontrolnych w miejscach wypoczynku, pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego, żywienia zbiorowego i higieny informował Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny Adam Sidor. O  stanie gotowości do podejmowania działań w warunkach górskich i podgórskich mówił na posiedzeniu Zespołu Krzysztof Szczurek, naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

 

*Źródło - KPP*

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.