Reklama

Fatalne ulice i dróżki

Opublikowano:
Autor:

Fatalne ulice i dróżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Nowosielcach wiele dróg wymaga remontu. Czy urzędnicy przewidzieli to w tegorocznym budżecie?

Przykładami takich ulic są te dojazdowe do ulicy Południowej, a poza tym Dworska i Tartaczna. Ciekawym przypadkiem jest z kolei dróżka zwana Słoneczną -  w tym przypadku część nawierzchni jest asfaltowa, ale spory jej odcinek po deszczu zamienia się w bagno, więc jazda samochodem jest nie lada wyzwaniem. 

- Dziwnym zjawiskiem jest nazywanie dróg na wsi ulicami - twierdzi Stanisław, mieszkaniec gminy. - Dostawcy przesyłek i listonosze mają spory problem, gdyż trudno się połapać w nowych adresach, których mieszkańcy nie są w stanie też zapamiętać. Wymiana dokumentów powoduje zbędne zamieszanie. Jeśli już mam koniecznie mieszkać przy "ulicy", to warto ją jeszcze wyremontować, żeby godniej wyglądała - kwituje.

Sołtys zamierza w tej sprawie interweniować u włodarzy.

- Będę składał u wójta podanie o uwzględnienie w małym budżecie siedmiu ulic m.in. Tartacznej - twierdzi Jan Stokłosa. - Chodzi o te drogi, które wymagają poprawienia.

Nad sprawą obiecał się pochylić Bogusław Rakoczy, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem Gminy Zarszyn.

- Podjadę tam, żeby zobaczyć, jak wygląda sytuacja - twierdzi. -  Przekażę tę sprawę sołtysowi Nowosielec, który oszacuje, ile materiału potrzeba. Tam przez cały czas coś się dzieje, gdyż niedawno robiliśmy kanalizację oraz wodociąg. Co do dróg, to sołtys Stokłosa trzyma rękę na pulsie. Gmina kupuje materiał, a sołectwo czuwa nad rozgarnięciem kamienia, który dowozimy na miejsce, ale ludzie muszą to sobie poprawić sami. Gdybyśmy chcieli wszystkie problemy rozwiązywać od razu, to pieniędzy na zlecenia prac w terenie zabrakłoby już w kwietniu - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE