Reklama

Fałszywe dokumenty na przejściach granicznych Podkarpacia

Opublikowano:
Autor:

Fałszywe dokumenty na przejściach granicznych Podkarpacia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu jednej doby na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 9 fałszywych dokumentów.

Pierwszym zakwestionowanym dokumentem posłużył się we wtorek (08.09) na przejściu w Korczowej 38-letni pasażer autokaru kursowego do Świnoujścia. Mężczyzna zamierzał wjechać do Polski i podjąć pracę jako zawodowy kierowca. Na granicy oprócz wymaganych dokumentów przedstawił zaświadczenie ADR,  które uprawnia do kierowania pojazdem przewożącym materiały niebezpieczne. Szczegółowa analiza zaświadczenia  wykazała, że było wykonane inna techniką druku i nie posiadało zabezpieczeń UV.

 

 

Tego samego dnia, nad ranem na przejściu granicznym w Medyce strażnicy graniczni zakwestionowali autentyczność ukraińskiego dowodu rejestracyjnego. Tym razem fałszywkę okazał 34-letni kierowca ciężarówki, który jechał na Ukrainę. W dokumencie po obu stronach blankietu funkcjonariusze odnaleźli ślady przerobienia.

Dodatkowo minionej doby funkcjonariusze SG z podkarpackich przejść granicznych zatrzymali jeszcze sześć fałszywych zaświadczeń o wpisie do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej i jedno oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE