Reklama

„Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie” - oświadczenie CM Medyk

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

„Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie” - oświadczenie CM Medyk - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy oświadczenie Prezesa Centrum Medycznego Medyk w sprawie fałszywych certyfikatów szczepień przeciw COVID-19 w Zabierzowie.

                Rzeszów 26.11.2021

 

Oświadczenie

 

W nawiązaniu do materiału, który został wyemitowany w programie Fakty TVN w dniu 24.11.2021 roku pt. „Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie”, Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie stanowczo potępia praktyki, które zostały w nim zaprezentowane. Są one niezgodne z prawem, nieetyczne i pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadami, którymi kieruje się nasza placówka.

 

Jak się okazało w związku z emisją materiału, jedna z osób biorących udział w tym procederze była Mobilną Jednostką Szczepień (MJS) - zewnętrznym podmiotem, który pobierał od nas szczepionki i rozliczał się z nich. Nadmieniamy, iż MJS działają pod osobistą i zawodową odpowiedzialnością za wykonywane działania i nie są pracownikami podmiotu, od którego pobierają szczepionki. W podmiocie MASMED w Zabierzowie osoba odpowiedzialna występowała zatem jako samodzielna jednostka szczepiąca. Centrum Medyczne „MASMED” z Zabierzowa nie było punktem szczepień Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa.

 

Pomimo, że wspomniana praktyka nie dotyczyła naszych punktów szczepień, a tylko osoby, która pobierała od nas szczepionki, zareagowaliśmy natychmiast. Współpracujemy z Policją, udzielamy wszystkich oczekiwanych przez śledczych informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Dzisiaj również skierowaliśmy sprawę do Prokuratury, jako podmiot poszkodowany w związku z opisanym procederem.

 

Centrum Medyczne Medyk jest jedną z placówek, która najintensywniej zaangażowała się w proces szczepienia Polaków. Do tej pory wykonaliśmy już blisko pół miliona szczepień. Sytuacja, która miała właśnie miejsce utwierdza nas w przekonaniu, że uzasadnione było wzmocnienie ochrony procesu szczepień na poziomie centralnym i uszczelnienie aktualnie obowiązujących przepisów w tym zakresie (autoryzacja logowania do aplikacji Gabinet.gov.pl) .

 

Stanisław Mazur

Prezes Centrum Medycznego „Medyk” 

w Rzeszowie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy