Falstart „Niedźwiadków”

Falstart „Niedźwiadków” - Zdjęcie główne

Wiadomości Od porażki rozpoczęli swój udział w Mistrzostwach Polski Juniorów sanoccy hokeiści. W inauguracyjnym meczu w Bytomiu przegrali oni z „Sokołami” Toruń 6-2. Przypomnijmy, że sanoczanie bronią tytułu mistrzowskiego, zdobytego przed rokiem w Sanoku, kiedy to w finale pokonali Stoczniowca Gdańsk 6-1. Brązowy medal wywalczyli wtedy hokeiści JKH Jastrzębie.

To nie był udany start „Niedźwiadków”, zwłaszcza pierwsza tercja meczu z „Sokołami”, po której rywale prowadzili już 3-0. Kolejne dwie tercje zakończyły się remisowo (2-2, 0-0).

MKS „Sokoły” Toruń – UKS „Niedźwiadki” MOSiR Sanok 6-2 (3-0, 2-2, 0-0)

1-0 Natalian Dobrzeniecki-Yakub Kviatkouski (9.42)

2-0 Patryk Napiórkowski (9.58)

3-0 Eryk Schafer (19.29)

4-0 Marcel Sawicki-Michał Nawrocki-Jakub Wenker (20.43)

4-1 Filip Sienkiewicz-Karol Biłas-Jakub Sudyka (24.35, 5/4)

5-1 Michał Nawrocki-Jakub Wenker-Eryk Schafer (30-04)

5-2 Jakub Mazur II-Paweł Pisula (36.45, 5/4)

6-2 Michał Nawrocki (58.34).

UKS „Niedźwiadki” MOSiR Sanok: Filip Wiszyński – Karol Biłas, Bartosz Florczak; Szymon Dobosz, Jakub Sudyka, Filip Sienkiewicz – Kacper Rocki, Michał Starościak; Aleks Radwański, Paweł Pisula, Jakub Mazur II – Kacper Niemczyk, Marion Wróbel; Oliwier Łańko, Karol Górniak, Jakub Klimczak – Mateusz Koczera, Bartłomiej Koczera; Adam Sawicki, Krzysztof Stabryła. Trener Marcin Dulęba.

W pierwszym meczu w Nowym Targu Unia Oświęcim pokonała KS Katowice-Naprzód Janów 6-1

Dla sanoczan decydującym będzie jutrzejszy mecz z gospodarzami Polonią Bytom (godz. 18). Tylko zwycięstwo pozwoli zachować nadzieję na awans do półfinałów.