Reklama

Etno przygoda

Opublikowano:
Autor:

Etno przygoda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od niedawna sanoczanie i turyści mogą odwiedzać jedno z najbardziej nietypowych i charakterystycznych miejsc w Sanoku – ETNO Galerię. Położona przy ulicy Franciszkańskiej zwraca uwagę swoją barwną fasadą. Przypomina kolorowego ptaka pośród szarych murów.

ETNO Galeria to wspólna inicjatywa dwóch kobiet, które połączyła pasja i miłość do sztuki oraz kolorów: Angeli Gaber, wokalistki zespołu Angela Gaber Trio i Joanny Orłowskiej, właścicielki Studia Tańca Hurtownia Ruchu w Krakowie i Studia Baletowego Art Studio w Sanoku. O tym, jak rozpoczęła się ich etno przygoda opowiedziała pierwsza z nich.

Jak wspomina Angela, wszystko rozpoczęło się przypadkowo. 

- Pewnego dnia przechodziłyśmy koło tego lokalu i zauważyłyśmy, że ogłoszono przetarg - wspomina. - Podjęłyśmy spontaniczną decyzję o jego wynajmie. I tak się zaczęło...

Obie przyznają, że pomysł o stworzeniu galerii zawsze tlił się w ich głowach.

- Wiadomo, że marzenie to jedno, a konkretne działanie to drugie – uśmiecha się Angela. - Musiałyśmy rozpocząć bardzo intensywną pracę. Ograniczały nas w dużej mierze finanse, ale półtora miesiąca gorączkowych organizacji i różnych spontanicznych decyzji zaowocowały ETNO Galerią.

Najbardziej uwagę zwraca fasada tego miejsca. Miały różne koncepcje, ale w końcu zdecydowały się z pomocą swoich kolegów na wykonanie elewacji składającej się z różnokolorowych desek. Pomysł tym bardziej zadziwia, że na każdej z nich wypisano to, co możemy znaleźć w tym niezwykłym miejscu. Są to wszystkie cechy, które opisują ETNO Galerię: folk, upominki, rękodzieło, muzyka i wiele innych.

- Wygląd fasady to nasz autorski pomysł – mówi Angela. – Ściągałyśmy deski, czyściłyśmy je i malowałyśmy.

Końcowy efekt robi zaskakujące wrażenie.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE