Mistrzyni świata w Nordic Walking to Erwina Wilusz z Iwonicza-Zdroju!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Wiadomości Erwina Wilusz zdobyła 3 indywidualne tytuły mistrzowskie. Mieszkanka Iwonicza-Zdroju ma za sobą udany start w weekendowych Mistrzostwach Świata INWA.

W tym roku Mistrzostwa Świata Nordic Walking odbywały się w Szklarskiej Porębie w dniach od 2 do 4 września. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportowej.

Na liście startowej zawodów znalazło się około tysiąca zawodników z 16 państw. Swoich reprezentantów miały kraje takie jak: Czechy, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Ukraina, Niemcy, RPA, Stany Zjednoczone,  Słowacja, Szwajcaria, Hiszpania, Chorwacja, Włochy oraz Polska.

Jedną z reprezentantek naszego kraju została mieszkanka powiatu krośnieńskiego, Elwira Wilusz. Podczas tegorocznych zawodów udało jej się zdobyć trzy indywidualne tytuły mistrzowskie. Pierwsze miejsce na podium zdobyła podczas zmagań kobiet na dystansie 5 km, w swojej kategorii wiekowej oraz rywalizacji nauczycieli. Zdobyła również wicemistrzostwo świata w sztafecie mieszanej 2+2×5 km. Wraz z Erwiną Wilusz srebrne medale zdobyli Małgorzata Kubiszyn, Tomasz Wojtowicz oraz Radosław Niepokój.