Reklama

Ekologiczne Lato w Gminie Solina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydarzenie pod nazwą „Ekologiczne Lato w Gminie Solina” jest współfinansowane z Programy Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2014-2020, w ramach którego Gmina Solina i partnerska miejscowość - Schidnica na Ukrainie, złożyły wniosek pod nazwą „Ochrona wód Jeziora Solińskiego i wód leczniczych kurortu Schidnica – wspólne wyzwanie i szansa zachowania i wykorzystania potencjału dziedzictwa naturalnego”.

Zakres rzeczowy wniosku obejmował u każdego z partnerów realizację bardzo ważnych inwestycji z zakresu gospodarki ściekowej: budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bukowiec w Gminie Solina  i budowę dwóch oczyszczalni ścieków   w Schidnicy na Ukrainie. 

Organizacja imprezy ma na celu promocję ekologii, podejmowanych proekologicznych inicjatyw, właściwych nawyków i zachowań oraz konieczną  edukację w zakresie istniejących zagrożeń dla środowiska naturalnego.

W programie przewidziana jest między innymi:

Prezentacja lokalnego ekologicznego dziedzictwa kulinarnego przygotowana przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich

Konkurs wiedzy ekologicznej,

Konkurs wiedzy o bieszczadzkich lasach i ich mieszkańcach, 

Konkurs wiedzy o Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Na scenie amfiteatru w Polańczyku pojawią się:  Zespół Watra, Piotr Rogala, Zespół Ludowy Połoniny, a gwiazdą wieczoru będzie  Zespół Papa Dance.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy