Reklama

Ekipa Radia ZET w Sanoku. Szymon Majewski i Marek Starybrat zrobili pozytywną zadymę w sanockim szpitalu! [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek (20 lutego) od rana w sanockim szpitalu panowało poruszenie. Wszystko to za sprawą pojawienia się czerwonego samochodu Radia ZET na dziedzińcu szpitala w Sanoku. Co sprowadziło tak zacną i popularną ekipę do naszego miasta?

Fundacja Radia ZET powstała w 1999 roku i jest jedyną radiową organizacją charytatywną w Polsce. Obejmuje opieką najbardziej potrzebujących i bezbronnych: osoby chore, niepełnosprawne, a w szczególności dzieci. Fundatorem jest jedna z największych i najpopularniejszych ogólnopolskich stacji radiowych, której przyświeca motto:

Działalność w organizacji pomocowej, tak jak dziennikarstwo, wynika z poczucia życiowej misji. Ta misja ma wiele wymiarów, zwłaszcza kiedy szeroki zasięg radia można przekuć w działalność społeczną.

Działalność Fundacji w liczbach:

 • 27 mln zł zebrane na pomoc potrzebującym w latach 2008-2016
 • 10 szpitali w całej Polsce korzystających ze sprzętu wartości ponad 10 mln zł finansowanego przez Fundację
 • 5 mln zł przekazanych na zakup sprzętu do pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej wybudowanej w USD w Krakowie
 • 4,7 mln zł przeznaczonych na dofinansowanie skomplikowanych operacji serc małych pacjentów
 • Ponad 600 dzieci z rodzinnych domów dziecka wysłanych na ferie i wakacje
 • Ponad 1 mln zł przekazane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Polsce.
Tak szeroka pomoc Fundacji Radia ZET nie byłaby możliwa, gdyby nie hojność darczyńców, a wśród nich szczególnie słuchaczy stacji radiowych Grupy Eurozet. Oni często są pierwszymi odbiorcami kampanii i jako pierwsi  odpowiadają na apele o pomoc.

Środki, które Fundacja może przekazać potrzebującym pochodzą m.in. z:

 • darowizn od osób fizycznych
 • darowizn od osób prawnych
 • wpływów z SMS-a charytatywnego
 • odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych
 • zbiórek publicznych.
To właśnie dzięki środkom przekazanym przez słuchaczy 1% podatku na rzecz Fundacji Radia Zet spełniona została prośba dr Galeja i zeszłoroczny dochód można powiedzieć, przyjechał właśnie do Sanoka. Zapraszamy, posłuchajcie jak to wszystko się zaczęło...

Prośba od doktora Galeja wpłynęła do nas już parę miesięcy temu i w zasadzie w tym jednym mailu była cała ta historia. Tego, co tu się dzieje, jak ogromne jest zaangażowanie tych lekarzy, to że oni naprawdę chcą, że im zależy na tych dzieciach, na tym regionie. To jak on o tym pisał, w tym było serce po prostu. Jakie tu są realia, jak daleko stąd jest do tych najbliższych ośrodków, które są dobrze wyposażone. Potem jak rozmawialiśmy on właśnie mówił o tym, że fajnie, że te polskie instytuty duże są tak doposażone i mogą leczyć te dzieciaki, ale jeśli w tych mniejszych miastach, tych mniejszych szpitalach te wady, te choroby i te problemy nie będą wychwycone, to te duże instytuty nie będą miały czego leczyć. To po prostu do nas bardzo trafiało i bardzo chcieliśmy tu przyjechać i kupić te EEG. Mieliśmy takie poczucie, że ono jest tu bardzo potrzebne, że będzie tu dobrze wykorzystane i że to po prostu będą bardzo dobrze wydane pieniądze.

W zasadzie już od tej prośby potem przez kolejne kontakty, przez negocjacje, przez ustalanie tego, jak to tutaj wszystko ma być, było widać to ogromne zaangażowanie i ogromne serce włożone w tę pracę. Widzieliśmy radość lekarzy, kiedy tu przychodzili. Oni się cieszyli z tego, że to będzie tak ładnie, że dzieci lubią, właśnie jak te ściany są udekorowane. Oni nawet opiniowali projekty tych murali z dziećmi na oddziałach! W zasadzie każda moja prośba natychmiast była spełniana, kilka godzin i już miałam informację. Nawet jak czegoś nie było to, że będzie, że się załatwi. Przez cały ten czas jak my tu jesteśmy i jak malowaliśmy to zawsze ktoś był z nami. Pani doktor malowała z nami, pan ordynator też co chwilę przychodził. Nawet nam proponował, że jak zaistnieje taka potrzeba, to nas do tlenu może podłączyć. Mamy wszyscy więc taką ogromną radość i ja też jako prezes i osoba odpowiedzialna zarówno za pozyskiwanie tych środków i za ich wydatkowanie mam absolutnie 100% pewności, że to są doskonale wydane pieniądze i że one będą robiły właśnie to, na co były zbierane. Wiem, że one będą pomagały dzieciom odzyskiwać zdrowie i samodzielność

- mówi nam z radością prezes Fundacji Radia ZET Aneta Lejman. 

Wraz z panią prezes do Sanoka przyjechali Szymon Majewski i Marek Starybrat. Ekipa zrobiła pozytywną zadymę w sanockiej lecznicy. Wspaniała atmosfera udzielała się każdemu, kto w ich towarzystwie przebywał. Panowie na długo zapamiętają pobyt w naszym mieście i zapewniali, że jeszcze tu z pewnością wrócą. Szymon Majewski zostawił niespodziankę dla wszystkich swoich fanów! Podpisał swoją szarą bluzę Radia ZET, którą niebawem będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej dla Oddziału Dziecięcego w Sanoku. Radości, że całe przedsięwzięcie się powiodło, nie krył również ordynator Galej.

Nasza można powiedzieć przygoda i współpraca z Fundacją Radia Zet zaczęła się już wiele lat temu. Wiele lat temu otrzymaliśmy od fundacji Radia Zet aparat ultrasonograficzny do badań specjalistycznych. Od tego czasu okresowo w różnych inicjatywach współpracujemy ze sobą. Obecna inicjatywa jak zwykle z Fundacją Radia Zet była bardzo szybka, merytoryczna i skuteczna co możemy podziwiać dzisiaj - czyli wstawienie nowego aparatu EEG do naszej pracowni neurologicznej dla dzieci w Sanoku. Dzięki temu aparatowi będziemy mogli wejść zdecydowanie na wyższy poziom diagnostyki zaoferować pacjentom naszego powiatu, jak i z powiatów ościennych wysokiej klasy badanie pod postacią badania EEG zarówno w czuwaniu, jak i po deprywacji. Dzięki temu będziemy mogli zdiagnozować dodatkowo bardziej szczegółowo choroby neurologiczne u dzieci. Jeżeli chodzi o dostępność tych badań na Podkarpaciu tak naprawdę stajemy się drugim ośrodkiem po Rzeszowie, w którym będzie można wykonywać badania EEG po deprywacji badania EEG i wideo EEG

- informuje nas Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego w sanockim szpitalu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z poniedziałkowej akcji z Radiem ZET.

 

W najbliższą sobotę (25 lutego) w godz. od 11:00 do 15:00 odbędzie się dzień otwarty w poradni neurologicznej dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym SPZOZ w Sanoku.
Obecni na miejscu lekarze dr Agnieszka Kowalik Gałuszka i dr Anna Frączek Szczepkowska udzielą szczegółowych informacji na temat najczęstszych chorób neurologicznych wieku dziecięcego, zwrócą szczególną uwagę na wskazania do wykonania badania elektroencefalograficznego u dzieci, podpowiedzą, jakie zachowania u dzieci powinny budzić niepokój rodziców oraz gdzie należy się szukać pomocy. Będzie można także na własne oczy przekonać się, jak wygląda przebieg badania EEG i przykładowy zapis czynności bioelektrycznej mózgu. Serdecznie zapraszamy! 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy