Reklama

E-bilet w sanockich autobusach MKS już jest dostępny. Sprawdź jak łatwo się nim posługiwać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SPGK SANOK

E-bilet w sanockich autobusach MKS już jest dostępny. Sprawdź jak łatwo się nim posługiwać - Zdjęcie główne

foto SPGK SANOK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od marca br. do sanockich autobusów zawitał e-bilet. Elektroniczny bilet będzie ułatwieniem dla wielu osób. Zastąpi on dotychczasowy bilet miesięczny lub posłuży jako "portmonetka" do zakupu biletów w kasownikach pojazdów.

Zakład MKS informuje, że w miesiącu marcu 2022 r. wprowadził bilet elektroniczny, który oferuje wiele udogodnień dla naszych pasażerów. Bilet ten ma zastosowanie jako bilet miesięczny lub stanowi nośnik elektronicznej portmonetki do bezgotówkowych zakupów biletów we wszystkich kasownikach w naszych pojazdach. - podaje SPGK Sanok

 

Rejestracja przejazdu elektronicznym biletem miesięcznym lub zakup biletu jednorazowego odbywa się przez zbliżenie karty elektronicznej do czytnika w kasowniku biletowym podczas wsiadania do autobusu, a następnie ponowne zbliżenie podczas wysiadania.

Personalizacja e-biletu pozwala na zapis informacji o ulgach w odniesieniu do osoby która go używa, dzięki czemu pasażer nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności przy zakupie biletu. Dodatkowo osoby korzystające z e-biletu mają możliwość zmniejszyć opłatę za przejazd krótkich odcinków w strefie „0”, tak jak jest to podane na tabeli poniżej:

Ponadto zgodnie z uchwałą Rady Miasta Sanoka nr LV/473/22 z dnia 27.01.2022 wszyscy pasażerowie korzystający z ulg samorządowych mogą z nich korzystać legitymując się e-biletem wydanym przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Sanoku (dotyczy m.in. osób, które ukończyły 70 lat, Honorowych Dawców Krwi, inwalidów).

Sprawdź jak łatwo posługiwać się e-biletem:


Wystawienie e-biletu odbywa się w Biurze Obsługi Pasażera w SPGK Sp. z o.o. budynek C, przy ulicy Jana Pawła II 59. Pasażer zgłasza się z dokumentem poświadczającym uprawnienia do ulgi oraz zdjęciem. Jednorazowa opłata za wystawienie e-biletu 15,00 PLN. Podczas kontroli biletów pasażer legitymuje się tylko e-biletem – nie wymaga się dodatkowych dokumentów.

 

Jednocześnie informujemy, że we wszystkich naszych autobusach istnieje możliwość zakupu biletów w kasownikach biletowych z zastosowaniem płatności bezgotówkowych (karta bankowa). W tym przypadku zakup odbywa się przez wybór rodzaju biletu na dany przejazd (nie można zakupić biletów „na zapas”). Po wykonaniu transakcji kasownik wyświetla komunikat o dokonaniu zakupu. Podczas kontroli biletów pasażer zbliża kartę płatniczą do urządzenia kontrolerskiego – informacja o transakcji wyświetla się na ekranie urządzenia. W przypadku zakupu biletu ulgowego należy przedstawić dokument poświadczający uprawnienia do ulgi. - dodaje SPGK Sanok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy