Reklama

Dziury w przepuście

Opublikowano:
Autor:

Dziury w przepuście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Woli Sękowej złożyli pismo do Starostwa Powiatowego w Sanoku z prośbą o naprawę przepustu betonowego znajdującego się w drodze powiatowej biegnącej przez wieś. Zaistniała sytuacja jest wynikiem powodzi.

Przepust znajduje się na terenie zalewowym. Woda cyklicznie podtapia obiekt i podmywa asfalt. Konary drzew i drewniane belki, które niosą ze sobą fale, blokują przepływ przez trzy kręgi przepustu i powodują zalanie brzegów potoku Pielnica. Prowadzi to do powstawania pęknięć i szczelin. Już teraz po obu stronach drogi jezdnia jest popękana i są widoczne głębokie dziury.

– Zrobiły się otwory na minimum pół metra – mówi Marian Sołtys, gospodarz Woli. – Można włożyć drewnianą belkę nawet do połowy. W każdej chwili może się załamać jezdnia pod autobusem i ciągnikiem rolniczym, które często przejeżdżają tą drogą.

Przez jezdnię hodowcy przeganiają też bydło. Mieszkańcy martwią się, że jeżeli któreś ze zwierząt włoży kopyto w otwór, to złamie nogę. Spore zastrzeżenie mają również do barierek.

Więcej w 27 numerze Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE