Reklama

Dziury po kolana a otwarcie Centrum tuż - tuż

Opublikowano:
Autor:

Dziury po kolana a otwarcie Centrum tuż - tuż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryk Maksymik, sołtys Pastwisk, pojawił się w imieniu mieszkańców na marcowej sesji Rady Powiatu Sanockiego, aby zaapelować do radnych i zarządu o długo wyczekiwany remont drogi.

- Droga powiatowa, która przebiega przez naszą miejscowość, nie nadaje się do użytku - zaznaczył sołtys. - Jej przepustowość jest bardzo duża, bo można nią dojechać do Puław, gdzie jest wyciąg narciarski oraz do Rudawki Rymanowskiej, w której też jest wiele atrakcji. W ciągu kilku godzin drogą przejeżdża około tysiąc samochodów i tak jest na co dzień.

Henryk Maksymik zauważa, że stan drogi jest katastrofalny.

- Są dziury niemal po kolana, a ulica rozchodzi się na boki, ponieważ była robiona na podłożu jeszcze żwiru rzecznego - tłumaczył. - Poza tym droga nie ma odwodnień i pęka.

Sołtys przekonywał radnych, że miejscowość Pastwiska, mimo że jest mała, to bardzo atrakcyjna i dzieje się w niej wiele rzeczy.

- Niedługo powstanie jedyne, poza Wadowicami, Centrum Kardynała Karola Wojtyły - mówił. - Co roku odbywa się u nas Rajd Dwóch Kardynałów, w którym licznie biorą udział  ludzie nie tylko z Polski, ale nawet z zagranicy. To właśnie w Pastwiskach nasz papież Polak przebywał około 20 razy.

Sołtys zauważył, że temat drogi był już wielokrotnie poruszany, ale do tej pory nic się w jej sprawie nie zrobiło.

- Liczymy na to, co było nam obiecane. Bardzo o to prosimy i wierzymy, że do sierpnia, jeszcze przed otwarciem Centrum, droga będzie zrobiona. Źle by było, gdyby ludzie, którzy przyjadą do Pastwisk, zastali taki stan - skwitował na koniec swojego wystąpienia.

 

Szczegółowe informacje na temat Centrum Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach znajdziecie w aktualnym wydaniu gazety.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE