Reklama

Dzisiaj rozpoczyna się letni sezon Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej!

Opublikowano:
Autor:

Dzisiaj rozpoczyna się letni sezon Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczadzka Kolejka Leśna jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Nic w tym dziwnego! Dokładnie 27 kwietnia rozpoczyna się letni sezon na przejażdżki bieszczadzką ciuchcią.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do m. Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej i wybrać się na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

Wiele osób kupujących bilety zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ta nietypowa linia kolejowa zostanie zlikwidowana. Jednak dzięki staraniom powołanej Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej – Majdanie udało się reaktywować jej działalność i udostępnić ją na nowo turystom.

 

 

Podróż pociągiem wąskotorowym daje wrażenie bliższego kontaktu z otaczającą go przyrodą a przy niewielkiej szerokości pasa torowiska podróżny ma lepszy widok z okien jadącego bez zbytniego pośpiechu wagonu. Linia kolei bieszczadzkiej biegnie przede wszystkim przez tereny leśne, zboczami gór, często w znacznym oddaleniu od zabudowań. Ponadto przejazd pociągiem wąskotorowym jest rzadko spotykaną okazją zapoznania się z jakże innym od spotykanych wszędzie autobusów PKS środkiem transportu. Bieszczadzka kolej leśna, jak wcześniej zostało powiedziane, jest niezaprzeczalnie atrakcyjnym obiektem zabytkowym.

 

Ciuchcia rozpoczyna sezon letni

27 kwietnia 2019 rozpoczyna się letni sezon Bieszczadzkiej kolejki Leśnej. Bilety online są już dostępne w zakładce Kup Bilet 

Kolejka jeździ zgodnie z ROZKŁADEM JAZDY do końca października.

Ponadto w tzw. „długie weekendy”:

  • od 27 kwietnia do 5 maja
  • od 20 do 23 czerwca

o godzinie 9:30 i 13:00

 

Można wybrać dłuższą trasę liczącą 11 km, bądź krótszą 9 km:

Więcej szczegółowych informacji uzyskacie na stronie [TUTAJ]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE