Reklama

Dziś rusza wakacyjny pociąg z Sanoka do Komańczy

Opublikowano:
Autor:

Dziś rusza wakacyjny pociąg  z Sanoka do Komańczy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 6 lipca Powiat Sanocki uruchamia wakacyjne pociągi z Sanoka do Komańczy. Będą kursować dwa razy dziennie w dni robocze, natomiast w weekendy pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągu „Wojak Szwejk”, jeżdżącego na trasie Rzeszów - Medzilaborce-Rzeszów.

ociąg do Komańczy wyjeżdża z Sanoka o godz. 8:05 oraz 13:20, natomiast z Komańczy do Sanoka – o godz. 9:15 i 14:41. Przewoźnikiem jest firma SKPL Cargo sp. z o.o.


– Powiat Sanocki organizuje przewozy pasażerskie od trzech lat przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Gminą Komańcza i Gminą Zagórz– mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. –W tym roku trasa będzie krótsza, bo do Komańczy, gdzie można m.in. zwiedzić Klasztor Sióstr Nazaretanek, drewniane cerkwie czy wybrać się nad Jeziorka Duszatyńskie. Serdecznie zapraszamy na inauguracyjną, darmową podróż pociągiem już w najbliższą środę o godz. 8:05. Spotykamy się na stacji w Sanoku.

Wakacyjne przewozy kolejowe finansowo wspiera Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.– Popieramy przewozy na linii Sanok – Komańcza i cieszymy się, że inicjatywa ich organizacji wychodzi od strony samorządu powiatowego – mówi Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego. – Wspaniale, że kolej funkcjonuje w powiecie sanockim i mamy nadzieję, że pojawią się kolejne inicjatywy i pomysły, które jako Urząd będziemy wspierać. Przejazdy koleją są bowiem istotne nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców.

– Powiat Sanocki daje przykład innym powiatom w całej Polsce, jak należy organizować połączenia kolejowe – uzupełnia poseł Bogdan Rzońca.

– Nie ma bezpieczniejszego i bardziej komfortowego środka transportu niż pociąg, w którym można np. przewieźć rowery.


Pozytywnie na temat wakacyjnych kursów wypowiada się również Ernest Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz.

– Dziękuję marszałkowi Władysławowi Ortylowi, Piotrowi Pilchowi i Markowi Kuchcińskiemu oraz staroście Stanisławowi Chęciowi za przygotowanie i organizację przewozów, które są niezwykle istotne dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Dzięki kolei więcej osób może odwiedzać powiat sanocki i Bieszczady - uważa burmistrz.

– Jestem rad, iż po raz kolejny uruchamiamy nasze powiatowe, wakacyjne połączenia kolejowe. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek pozytywny sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Traktuję go jako kolejny krok w przywracaniu komunikacyjnej normalności w południowo - wschodniej części naszego województwa– mówi Jerzy Zuba, przewodniczący Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Powiatu Sanockiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy