Reklama

Dziś Dzień Sekretarki i Asystentki

Opublikowano: pt, 25 sty 2019 08:13
Autor:

Dziś Dzień Sekretarki i Asystentki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień Sekretarki 2019 przypada właśnie dziś. Wszystkie sekretarki i asystentki mają dziś powód do świętowania, 25 kwietnia obchodzą bowiem swój dzień. Nie tylko sekretarki i asystentki ale też pracownicy administracyjni mogą dziś świętować.

Dzień sekretarki, który przypada na dziś to nie jedyna data, w której świętować mogą przedstawicielki (i przedstawiciele) na tych stanowiskach. Pracownicy zajmujący te odpowiedzialne posady mogą świętować 2 razy w roku. 25 stycznia obchodzony jest Dzień Sekretarki i Asystentki a 25 kwietnia Międzynarodowy Dzień Sekretarki. Wbrew nazwie dni te nie są poświęcone wyłącznie osobom zatrudnionym w sekretariatach, ale wszystkim biurowym pracownikom pomocniczym i administracyjnym.

Historia Dnia Sekretarki sięga lat 50., a pierwszy raz obchodzono go w 1952 roku w USA. Celem tego święta było zachęcanie mężczyzn do pracy w sekretariatach oraz walka ze stereotypem, że jest to zajęcie zarezerwowane dla kobiet bez wykształcenia. Obecnie święto to istnieje niemal na całym świecie, chociaż różna jest data obchodów. W niektórych państwach postanowiono nawet nieco utrudnić szefom życie i z dnia sekretarki uczyniono święto ruchome. Jest tak między innymi i w USA, Szwajcarii, Australii, Nowej Zelandii, RPA i krajach Beneluksu.

Postarajmy się zatem by ten dzień był dla wszystkich Asystentek, Sekretarek i Pracowników Administracyjnych, którzy na co dzień wspierają naszą pracę, nieco inny niż wszystkie. Kwiaty i życzenia bardzo wskazane.

Wszystkim Asystentkom, Sekretarkom i Pracownikom Administracyjnym życzymy wszystkiego najlepszego!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE