Reklama

Dziesiątki opon samochodowych na lewym brzegu Sanu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 20.11 br. SSR w Sanoku otrzymała telefoniczne zgłoszenie . Rozmówcą był wędkarz, który powiadomił nas że na brzegu rzeki San oraz w jego korycie leżą dziesiątki a może setki opon samochodowych. Strażnicy postanowili to sprawdzić następnego dnia.

Trudno dostępne miejsce zlokalizowano pomiędzy miejscowościami  tzw. trójkąta  Dobra - Ulucz - Łodzina, na granicy  powiatów Sanockiego  i Brzozowskiego.  Opony zalegają na odcinku kilkuset metrów w trudno dostępnym terenie.

Dziesiątki opon zauważono na lewostronnym brzegu rzeki  oraz  w jej korycie. Opony zalegające na brzegu pokryte są białym nanosem mułu, co mogło by świadczyć ,że zostały wyrzucone przez sprawcę powyżej i przy dużym stanie wody, nurt rzeki porozrzucał je w miejscu  zakola i osadził na mieliźnie.

Ile jest opon w korycie rzeki i na jakim odcinku zalegają trudno określić. W najbliższy poniedziałek zostanie powiadomiony Powiatowy Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Sanoku.

W rzekach zauważamy różnych odpadów coraz więcej. Traktujemy nasze rzeki jak kosz na śmieci, ale warto pamiętać, że jest to często woda, którą pobieramy potem do picia, łowimy w niej ryby czy się kąpiemy.

Wyrzucanie ogumienia na brzegi rzek ,do wody czy lasów, powoduje skażenie środowiska poprzez przedostawanie się toksycznych związków i metali ciężkich.
   

Źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE